Muğla’da otel odasında uyuşturucu madde imal düzeneği bulundu

0
156

Muğla’da otel odasında uyuşturucu madde imal düzeneği bulundu

BİLGİLERİ VE TELEFONU İNCELENDİ

Muğla’da, uyuşturucu ile mücadele kapsamında çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

BİRLİKTE HAREKET ETTİKLERİ TESPİT EDİLDİ

Marmaris Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği, uyuşturucu imal ve ticareti yapan şüpheli şahıslara yönelik teknik takip ve incelemelerde bulundu.

ARAMA YAPILDI

Yapılan çalışmalar sonucunda, turizm sezonunda satışa çıkarılmak üzere hazırlanmış uyuşturucu ve sentetik maddeler ele geçirildi.

ELE GEÇİRİLENLER

Uyuşturucu madde ticareti yaptığı bilinen M.Y (50) isimli şahıs, Armutalan Mahallesi’nde durdurularak üst araması yapıldı.

Şahsın üzerinden 3,04 gram esrar maddesi çıktı. Narkotik Suçlarla Mücadele ekipleri, uzun zamandır takip altına aldıkları şahsın üzerinden çıkan bilgileri ve telefonu incelemeye aldı.

Muğla’da otel odasında uyuşturucu madde imal düzeneği bulundu #1

Adaköy mevkisinde otel işletmecisi olan T.T. isimli şahsın bilgilerine ulaşıldı.

Yaz sezonunda gemilerde çalışan M.Y.’nin sattığı maddeleri T.T. isimli şahıstan aldığı, şahısların beraber hareket ettiği tespit edildi.

Marmaris Cumhuriyet Başsavcılığı izni ile M.Y.’nin ikameti, araçları ve T.T. isimli şahsın işletmeciliğini yaptığı otelin tüm odaları ile ikametinde aramalara yapıldı.

Muğla’da otel odasında uyuşturucu madde imal düzeneği bulundu #2

M.Y. isimli şahsın ikametinde 9 gram esrar maddesi bulundu. T.T.’nin işlettiği otelde yapılan aramalara narkotik köpeği de katıldı.

Kapalı olan otelin boş odalarında uyuşturucu madde yapımında kullanılan düzenekler, boyları 5 cm-80 cm aralığında değişen 91 kök Hint keneviri, ayrı paketler halinde satışa hazırlandığı düşünülen 130 gram esrar maddesi, ayrı paketlenmiş 15 gram kenevir tohumu, 60 adet 600 miligramlık sentetik hap ele geçirildi.

Gözaltına alınan şahıslar, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Muğla’da otel odasında uyuşturucu madde imal düzeneği bulundu #3

Muğla’da otel odasında uyuşturucu madde imal düzeneği bulundu #4

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz