Muğla, Antalya ve Aydın’da sahiller doldu

0
119

Muğla, Antalya ve Aydın’da sahiller doldu

GÜNEŞ, DENİZ, KUM

Türkiye, 17 gün süren tam kapanma dönemini geride bıraktı. Bu süreç vaka ve vefat sayılarını düşürünce, kademeli normalleşmeye geçildi. Haziran başına kadar kademeli normalleşme devam edecek.

KORONA ÖNCESİ DÖNEM GİBİ..

Ancak havalar ısınmaya başladı. Bunu fırsat bilen vatandaşlar Muğla, Antalya ve Aydın sahillerini doldurdu.

“RAHATLAMAK İÇİN GELDİK”

Muğla’nın Ula ilçesine bağlı ‘Sakin Kent’ unvanlı Akyaka sahili, yerli turist akınına uğradı. Aydın, Denizli ve İzmir gibi illerin yanında Muğlalı vatandaşlar, Akyaka sahilinde hem güneşin hem de denizin keyfini çıkardı.

AYDIN’DA SICAKLIK 32 DERECEYE ULAŞTI

UZUN ARAÇ KUYRUKLARI OLUŞTU

“DENİZİN KEYFİNİ ÇIKARIYORUZ”

Muğla, Antalya ve Aydın da sahiller doldu #1

ANTALYA SAHİLLERİ, MUĞLA VE AYDIN’I ARATMADI

Hava sıcaklığının 29 derece, deniz suyu sıcaklığının ise 16 derece olarak ölçüldüğü Akyaka sahilinde turizm sezonunun başlaması ile yoğunluk, pandemi öncesi günleri aratmıyor.

POLİS DENETİMLERİNİ SÜRDÜRDÜ

Muğla, Antalya ve Aydın da sahiller doldu #2

Tam kapanmanın ardından evlerde bunaldıklarını belirten vatandaşlar, “Bu süreçte evde sıkıldık ve çok bunaldık. Birazcık rahatlayabilmek için sürekli gün boyunca evde durduğumuz için rahatlamak için Akyaka’ya geldik. Deniz biraz soğuk o kadar.” dedi.

Ege Bölgesi’nin önemli turizm merkezlerinden Aydın’ın Kuşadası ve Didim ilçelerindeki sahillerde yoğunluk gözlendi. Hava sıcaklıklarının 32 dereceyi bulduğu Kuşadası ilçesinde yerli ve yabancı turistler sahillerde vakit geçirdi.

Kadınlar Denizi, Kuştur ve Sevgi plajlarında yoğunluk oluştu.

Muğla, Antalya ve Aydın da sahiller doldu #3

Muğla, Antalya ve Aydın da sahiller doldu #4

Doğası ve koylarıyla ünlü Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı’nda denizin ve doğanın keyfini çıkarmak isteyenler girişte uzun araç kuyruklarına neden oldu.

Trabzon’dan ailesiyle tatil için gelen Kenan Bekar, havaların ısınmasıyla tatile çıktıklarını ve salgın tedbirleri kapsamında denizin keyfini çıkardıklarını söyledi.

Didim’de de dünyaca ünlü Altınkum Sahili’nde hareketlilik görüldü. Plajdakilerin sosyal mesafe kurallarını zaman zaman ihlal etmesi de dikkati çekti.

Muğla, Antalya ve Aydın da sahiller doldu #5

Sabahın erken saatlerinden itibaren dünyaca ünlü Konyaaltı sahili, Lara ve Sarısu plajlarına gelen vatandaşlar, denizin keyfini çıkardı.

Hava sıcaklığının 31, deniz suyu sıcaklığının 23 derece ölçüldüğü kentte, nem oranı sabah saatlerinde yüzde 90’a ulaştı. Sıcak havadan bunalan Antalyalılar, sahillerde güneşlendi, çocuklarıyla kumsalda oynadı.

Yabancı turistlerin de sahillerden denize girdiği, palmiye ağaçlarının altında bisiklet sürdüğü görüldü. Polis ekipleri, yoğunluk oluşan sahillerde sosyal mesafe ve maske uyarısında bulundu.Kent genelinde bazı caddelerde araç trafiğindeki yoğunluk dikkati çekti.

Muğla, Antalya ve Aydın da sahiller doldu #6

Muğla, Antalya ve Aydın da sahiller doldu #7

Muğla, Antalya ve Aydın da sahiller doldu #8

Muğla, Antalya ve Aydın da sahiller doldu #9

Muğla, Antalya ve Aydın da sahiller doldu #10

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz