MSB: Pençe-Kilit bölgesinde 2 asker şehit oldu

0
107

MSB: Pençe-Kilit bölgesinde 2 asker şehit oldu

2 askerimiz şehit düştü

Yurt genelinde terörler mücadele kapsamında operasyonlar hız kesmeden devam ediyor.

“Asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz”

Teröristlere nefes dahi aldırmayan Mehmetçiklerimiz, nokta operasyonlara imza atıyor.

Bakan Akar Harekat Merkezi’nde

Hain teröristlerle mücadele sürerken Irak’ın kuzeyinden üzücü bir haber geldi.

Miili Savunma Bakanlığı, bölücü terör örgütü mensupları tarafından açılan taciz atışı sonucu P.Uzm.Çvş. Eyyüp Uğurlu ve P.Söz.Er. Mehmet Demir’in şehit olduğunu, üç kahraman askerinde yaralandığını duyurdu.

Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde 26 Kasım 2022 tarihinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından açılan taciz atışı sonucu iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, üç kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır. Yaralılarımız derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza da açılan şifalar dileriz.

MSB: Pençe-Kilit bölgesinde 2 asker şehit oldu #1

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Konya’da gerçekleştirdiği toplu açılışlar kapsamında ASELSAN Konya Silah Sistemleri Fabrikası da hizmete girdi.

Erdoğan’ın video konferans yöntemi ile gerçekleştirdiği açılışta, Milli Savunma Bakanı Akar ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank yer aldı.

Açılışın ardından Pençe Kilit Harekatı’nda teröristlerin saldırısı sonucu iki askerin şehit olduğu haberini alan Bakan Akar, kentten hemen ayrılarak Ankara’ya geçti.

Milli Savunma Bakanı Akar’ın TSK komuta kademesi ile Kara Kuvvetleri Harekat Merkezi’nde toplantı halinde olduğu belirtildi.

MSB: Pençe-Kilit bölgesinde 2 asker şehit oldu #2

MSB: Pençe-Kilit bölgesinde 2 asker şehit oldu #3

MSB: Pençe-Kilit bölgesinde 2 asker şehit oldu #4

MSB: Pençe-Kilit bölgesinde 2 asker şehit oldu #5

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz