Meteoroloji’den uyarı: İstanbul 4 gün boyunca yağışlı olacak

0
182

Meteoroloji’den uyarı: İstanbul 4 gün boyunca yağışlı olacak

KARADENİZ’DE DE HAFTA BOYUNCA YAĞIŞ VAR

Günlerdir yağışlı havanın etkisi altına bulunan İstanbul ve diğer bölgeler için Meteoroloji Genel Müdürlüğü, son raporlarını yayınlandı.

SICAKLIK BAZI BÖLGELERDE DÜŞÜYOR

Buna göre Megakent, cuma gününe kadar yağışlı olacak.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Cuma günü ise güneşli bir hava bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı, Batı Karadeniz ile Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olacağı tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıklarının iç kesimlerde 2 ile 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, iç ve batı kesimlerde mevsim normalleri civarında, yer yer altında; doğu bölgelerde mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi bekleniyor.

Rüzgarın kuzey yönlerden; güney, iç ve doğu kesimlerde güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun batısında zaman zaman kuvvetlice (40-70 km/saat) eseceği öngörülüyor.

Meteoroloji yetkilileri; özellikle su baskını, yıldırım, dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmasını istedi.

Meteoroloji’den uyarı: İstanbul 4 gün boyunca yağışlı olacak #1

Meteoroloji’den uyarı: İstanbul 4 gün boyunca yağışlı olacak #2

Meteoroloji’den uyarı: İstanbul 4 gün boyunca yağışlı olacak #3

Meteoroloji’den uyarı: İstanbul 4 gün boyunca yağışlı olacak #4

Meteoroloji’den uyarı: İstanbul 4 gün boyunca yağışlı olacak #5

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz