Mersin’de çiftçiler Dünya Çiftçiler Günü’nü tarlada karşıladı

0
203

Mersin’de çiftçiler Dünya Çiftçiler Günü’nü tarlada karşıladı

“HERKES MESLEĞİNE GÖRE BİR ŞEY YAPMALI”

Koronavirüs önlemleri kapsamında 17 Mayıs’a kadar sürecek tam kapanma tedbirleri devam ederken, kısıtlamalardan muaf üreticiler, ürettikleri sebze ve meyvelerle ekonomiye katkı sağlamaya 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nde de devam etti.

Mersin’de çiftçiler Dünya Çiftçiler Günü’nü tarlada karşıladı #1

İlçeye bağlı Kocahasanlı Mahallesi’nde üreticiler hem açıkta ürettikleri sebzeleri hem de örtü altında yetiştirdikleri ürünleri sebze meyve hallerine yetiştirmek için ter döktü. Sebze meyve hallerine gelen ürünler ise Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Trabzon, Diyarbakır ve Gaziantep başta olmak üzere 81 ile gönderildi.

“ÜRETMEYE DEVAM EDİYORUZ”

Fasulye toplayan üreticilerden Ali Gül, “Bu yaşa rağmen ben de durmayıp çalışıyorum. Emekliyim ama emekliyim diye şuraya yatıp durmuyorum. Herkes mesleğine göre bir şey yapmalı ve çalışmalı. Türkiye’miz çalışma ile örnek bir Türkiye oldu. İnşallah daha ilerlere gidecek.” dedi.

Mersin’de çiftçiler Dünya Çiftçiler Günü’nü tarlada karşıladı #2

“BAYRAMDA DA ÇALIŞMAMIZ SÜRÜYOR”

Kadın üreticilerden Elif Uysal da, “Ramazan Bayramı ve çiftçilerin bayramı herkese kutlu olsun. Biz çalışmaya, üretmeye devam ediyoruz.” diye konuştu.

Örtü altında salatalık toplayan Zehragül Sezer ise, “Bugün Dünya Çiftçiler Günü. Biz 40-50 derece sıcaklık altında çalışıyoruz. Biz Türkiye için çalışıyoruz, biz dünya için çalışıyoruz.” dedi.

81 ile ürün sevkiyatı yapan tüccarlardan Sinan Uğuz da kendisinin de aynı zamanda üretici olduğunu belirterek, “Mersin Erdemli bölgemizde turfanda olarak yetişmekte olan malta eriği, üzüm, nektarin, şeftali çeşitleri erik çeşitlerini yaklaşık 1 aydır sofralara sunmaya başlamıştık, halen devam ediyoruz. Pandemi şartlarında bayram demeden, seyran demeden çiftçilerimiz tarlalarda seralarda hasat yapmaya devam ediyorlar. Onlar için çiftçiler günü, bayram diye bir şey yok. Onlar tüm insanlık adına, ülkemiz adına üretmeye devam ediyorlar. Onların çiftçiler gününü kutluyorum. Ben de çiftçiyim. Biz de elimizden geleni yapıyoruz. Özellikle de hasat edilen ürünlerin sevkiyatı konusunda. Ülkemizin birçok yerine buradan ürün sevkiyatı gerçekleştiriyoruz.” şeklinde konuştu.

Mersin’de çiftçiler Dünya Çiftçiler Günü’nü tarlada karşıladı #3

Mersin’de çiftçiler Dünya Çiftçiler Günü’nü tarlada karşıladı #4

Mersin’de çiftçiler Dünya Çiftçiler Günü’nü tarlada karşıladı #5

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz