Malatya’da Zeytin Dalı Harekatı’na duman tekniğiyle destek


Malatya İnönü Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden bir öğrenci mumdan çıkan dumanla yaptığı eserlerle Zeytin Dalı Harekatı’na farkındalık oluşturmak istedi.

İS OLUŞTURUYOR

Malatya'da Zeytin Dalı Harekatı'na duman tekniğiyle destek

FARKLI MATERYALLERLE RESİMLER YAPIYOR

Küçüklükten beri farklı çizim teknikleriyle çevresindekilerin beğenisini toplayan Özkaya, boş şişe içerisine kendi imkanlarıyla doldurduğu mumu yakarak çizeceği muşambaya yaklaştırarak is oluşturuyor.

“İSTEDİĞİM ŞEKLE SOKABİLİYORUM”

Bir eliyle mumdan çıkan dumanla şablon oluşturan Özkaya, diğer eliyle de eliyle oluşturacağı figürleri resmediyor. Dumanlı resim çizme tekniğini dünyada az sayıda kişinin yaptığını anlatan Özkaya, fırça ve yağlı boyalardan çok farklı materyallerden resimler yapmayı sevdiğini ifade ederek, “Farklı materyallerle, farklı objelerle resimler yapıyorum” dedi.

ZEYTİN DALI HAREKATI’NA FARKINDALIK OLUŞTURMAK İSTEDİ

Malatya'da Zeytin Dalı Harekatı'na duman tekniğiyle destek

Özkaya, çizimleri mum ateşiyle yaptığını kaydederek, “Mumdan tutun içindeki ipine kadar hepsini kendim yapıyorum. Parafin alıyorum, mum yapıyorum sonra ateş yakıyorum. O ateşin bütün izi kağıda geçiyor ve fırça darbeleriyle istediğim şekle sokabiliyorum” şeklinde konuştu.

Malatya'da Zeytin Dalı Harekatı'na duman tekniğiyle destek

Suriye’nin Afrin kentinde terör örgütlerine yönelik başlatılan Zeytin Dalı Harekatı’na kendisinin de bir farkındalık oluşturmak amacıyla barışı simgeleyen güvercinin ağzında zeytin dalı çalışmasını yaptığını anlatan Özkaya, “Barış ve huzur için başlatılan operasyona bu şekilde destek vermek istedim. Bir an önce operasyonun başarıyla sonuçlanarak tüm güvenlik güçlerinin evlerine dönmesini diliyorum” dedi.