l’Opinion: Boris Johnson, zirveye tırmanmayı hayal ediyor

0
184

l’Opinion: Boris Johnson, zirveye tırmanmayı hayal ediyor

“JOHNSON’IN SİYASİ HEDEFİNE ODAKLANDI”

Fransa merkezli l’Opinion gazetesi, İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın koronavirüs salgını süreci yönetimini ve sonrasına ilişkin amacını gündeme taşıdı.

“AŞILAMAYLA SİYASETİ YENİDEN ŞEKİLLENDİRİYOR”

İngiltere Kraliçesi 2’nci Elizabeth’in, Başbakan Johnson liderliğindeki Muhafazakar Parti hükümeti tarafından hazırlanan yeni yasama dönemi programını açıkladığı anımsatıldı.

“SEÇMENLERİ İKNA ETMEK İSTİYOR”

Kraliçe’nin, hükümetin önceliğinin, koronavirüs salgını sonrası “ülkeyi eskisinden daha güçlü, daha sağlıklı ve daha müreffeh yapacak ulusal bir iyileşmeyi sağlamak olduğunu” belirttiği kaydedildi.

4 AŞAMALI YOL HARİTASININ ÜÇÜNCÜ AŞAMASI

Kraliçe 2’nci Elizabeth, bunu başarmak için hükümetin ülkenin tüm bölgelerinde fırsatları artıracağını, istihdamı, işletmeleri ve ekonomik büyümeyi destekleyeceğini vurguladı.

21 HAZİRAN’DA TÜM SINIRLANDIRMALARIN KALDIRILMASI PLANI

Gazetenin haberinde, “Pandemi bir yana, bu gündem Boris Johnson’ın siyasi hedefine odaklandı.” denildi. Haberin fotoğrafında ise “kükreyen Johnson” görseline yer verildi.

l’Opinion: Boris Johnson, zirveye tırmanmayı hayal ediyor #1

İngiliz başbakanın, koronavirüs aşılama kampanyası sayesinde siyaseti yeniden şekillendirdiğine dikkat çekildi.

Boris Johnson’ın “Koronavirüs yeni zorluklar ortaya koyarken, kriz hükümetin değişim hırsını hiçbir şekilde azaltmadı.” ifadesi aktarıldı.

Pandeminin yol açtığı sorunlardan gün geçtikçe kurtulduğu belirtilen Johnson’ın, kampanya programını savunmak ve seçmenleri ikna etmek için çabaladığı görüşü paylaşıldı.

Johnson’ın, eşitsizlikle mücadele etme ve pandemi sonrası bir dizi yasa ile ülkenin seviyesini yükseltme sözü verdiği kaydedildi.

l’Opinion: Boris Johnson, zirveye tırmanmayı hayal ediyor #2

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Başbakanlık Ofisi 10 Numara’da yaptığı basın toplantısında, hükümetin koronavirüs önlemlerinin kaldırılmasına yönelik açıkladığı 4 aşamalı yol haritasının üçüncü aşamasına 17 Mayıs’tan sonra geçileceğini açıklamıştı.

Buna göre, açık alanlarda 30 kişiye kadar, kapalı alanlarda 6 kişiye kadar toplanılabilecek, düğünlere 30’a kadar kişinin katılımı serbest olacak.

Müze, tiyatro ve sinema gibi iç mekan eğlence alanlarının açılacağı üçüncü aşamada, katılımcı sayısı sınırlı tutulmak üzere açık hava etkinliklerine izin verilecek, spor müsabakalarında 10 bine kadar taraftar tribünlerde yerlerini alabilecek.

l’Opinion: Boris Johnson, zirveye tırmanmayı hayal ediyor #3

Restoranlar iç mekanlarda müşteri kabul etmeye başlayacak, konaklama sektörü yeniden hizmet verebilecek. Orta öğretimde öğrencilerin sınıf ortamında maske takma zorunluluğuna son verilecek, üniversite öğrencileri haftada 2 kez test olmaları şartıyla yüz yüze derslere katılabilecek.

21 Haziran’da uygulanacak dördüncü aşamada ise koronavirüs önlemleri kapsamındaki tüm sınırlandırmaların kaldırılması planlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz