Liselerde sınıfta kalma olacak mı? MEB’den açıklama geldi

0
120

Liselerde sınıfta kalma olacak mı? MEB’den açıklama geldi

LİSELERDE SINIFTA KALMA OLACAK MI?

Geçtiğimiz günlerde liselerde yapılacak sınav uygulamaları yeniden düzenlenmiş ve hazırlık, 9, 10 ve 11. sınıflara ikinci dönem sınavlarına katılıp katılmama hususunda tercih hakkı sunulacağı bildirilmişti.

Bu gelişmenin ardından binlerce lise öğrencisinin kafasında soru işaretleri oluştu. Bunlardan biri de liselerde sınıfta kalma olacak mı? sorusu oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı, liselerdeki sınav düzenlemesiyle ilgili öğrenciler tarafından sıkça sorulan liselerde sınıfta kalma olacak mı? sorusuna cevap verdi.

Peki, liselerde sınıfta kalma olacak mı? İşte detaylar…

MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğü, liselerde sınavlar ve sınıf geçme ile ilgili merak edilen soruları yanıtladı.

MEB’in açıklamasında ”Sınıf geçme kriterleri nasıl olacak? Sınıfta kalma olacak mı?” sorusuna cevaben şu ifadelere yer verildi:

“Sınıf geçme kriterlerinde herhangi bir değişiklik söz konusu değildir. Sunulan tercihlere göre seçim yapan öğrencilerin başarı durumlarına yönelik iş ve işlemler Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği’nin ilgili hükümlerine göre yürütülecektir. Bu bakımdan ilgili mevzuat hükümleri doğrultusunda başarısız olan öğrencilerin sınıfta kalması söz konusu olabilecektir.”

Liselerde sınıfta kalma olacak mı? MEB den açıklama geldi #1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz