Kütahya’da şehit annesini dolandırırken suçüstü yakalandı

0
128

Kütahya’da şehit annesini dolandırırken suçüstü yakalandı

PARMAK İZİ YALANI

Kütahya’daki Meydan Mahallesi’nde oturan ve 1988 yılında Erzincan’da teröristlerle girilen çatışmada oğlu şehit düşen 76 yaşındaki S.A.’yı telefonla arayan şüpheli, kendisini savcı olarak tanıttı.

ARBEDE İLE YAKALANDI

Şüpheli Haydar H., şehit annesinden adının FETÖ soruşturmasına karıştığını söyleyerek evde yapılacak arama öncesi tüm para ve altınlarını gelecek kişiye teslim etmesini istedi.

POLİSE KİMLİK SORUP ŞÜPHELİYİ TESLİM ETTİLER

Ziynet eşyalarından parmak izi alınması için poşetin siyah ve ıslak olmaması gerektiğini de ekleyen şüpheli Haydar H., “Hiçbir suç unsuruna rastlanmaması için para ve altınlarda hiç eksik olmaması gerekiyor. O yüzden bütün paranızın tutanağa eklenmesi gerekiyor. Bu para zaten size geri iade edilecek. O sizin helaliniz ve alın teriniz. Paranız ve altınınızdaki parmak izi alınacak.” diyerek ikna etmeye çalıştı.

Kütahya da şehit annesini dolandırırken suçüstü yakalandı #1

Konuşmanın ardından oğlu A.A. ve torunu O.A.’ya haber veren şehit annesi S.A., parayı ve altınları şüphelinin istediği gibi dairenin giriş kapısına bıraktı.

Şüpheli Haydar H., içinde 52 bin lira değerinde altın ve para olan poşeti aldığı sırada şehidin kardeşi ve yeğeni tarafından yakalandı. Yaşanan arbedede şüpheli Haydar H. yaralanırken, apartmanın bodrum katına kaçtı.

Kütahya da şehit annesini dolandırırken suçüstü yakalandı #2

İhbar üzerine olay yerine gelen Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerine kimlik soran şehit annesi S.A.’nın oğlu A.A., kaçmaması için üzerine yattığı şüpheliyi polis ekiplerine teslim etti. Gözaltına alınan şüpheli Haydar H., geçirildiği sağlık kontrolünün ardından ifadesi için emniyete götürüldü. Soruşturma sürüyor.

Kütahya da şehit annesini dolandırırken suçüstü yakalandı #3

Kütahya da şehit annesini dolandırırken suçüstü yakalandı #4

Kütahya da şehit annesini dolandırırken suçüstü yakalandı #5

Kütahya da şehit annesini dolandırırken suçüstü yakalandı #6

Kütahya da şehit annesini dolandırırken suçüstü yakalandı #7

Kütahya da şehit annesini dolandırırken suçüstü yakalandı #8

Kütahya da şehit annesini dolandırırken suçüstü yakalandı #9

Kütahya da şehit annesini dolandırırken suçüstü yakalandı #10

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz