Konya’da kız arkadaşını korumak isterken dövüldü

0
121

Konya’da kız arkadaşını korumak isterken dövüldü

ESKİ SEVGİLİ EVİ BASIP TERÖR ESTİRDİ

Muğla’dan Konya’da yaşayan ailesinin yanına gelen Burak Ergün, arkadaşı olan endüstri mühendisi İ.S.’nin evinde otururken gece saatlerinde kapı çalındı.

2 GÖZALTI

Kapının dürbününden bakan İ.S., yan komşuları Mete M.’nin geldiğini görünce kapıyı açtı.

SALDIRGAN TUTUKLANDI

Bu sırada İ.S.’nin kendisine şiddet uyguladığı için ayrıldığı özel güvenlik görevlisi sevgilisi Çağrı Ö. zorla eve girdi, elindeki muştayla Ergün’e defalarca vurdu. Ardından İ.S. ve Ergün’ün telefonlarını alan Çağrı O. ve Mete M., evden ayrıldı. İhbar üzerine adrese polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Ambulansla hastaneye kaldırılan Burak Ergün’ün aldığı darbelerle çenesinde, burnunda, dişlerinde ve elmacık kemiklerinde kırıklar, kafatasında ise çatlaklar oluştuğu belirlendi.

“BENDEN YARDIM İSTEMİŞTİ”

Polis ekipleri olayın ardından kaçan Çağrı Ö. ile Mete M.’yi yakalayarak gözaltına aldı.

“MUŞTAYLA SALDIRDI”

Konya da kız arkadaşını korumak isterken dövüldü #1

Çağrı Ö. emniyetteki ifadesinde, “Ben oraya ilişkimizi kurtarabileceğim düşüncesiyle gitmiştim. İ.S. kapıyı açtı ve bu sırada Burak bana saldırdı. Ben kimsenin telefonunu da gasbetmedim. Ben olay sırasında darbedildim.” dedi.

İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Çağrı Ö., ‘kasten yaralama’, ‘konut dokunulmazlığını ihlal’ ve ‘yağma’ suçlamalarıyla çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklandı, Mete E. ise serbest bırakıldı.

Yaşadığı korku dolu anları anlatan Ergün, “Arkadaşım İ.S. eski sevgilisi tarafından tehdit edildiği için yardım istedi. Öncesinde de arkadaşım İ.S.’yi darbetmeye kalkıştı, yine biz araya girdik. Diğer arkadaşlarımız evde yoktu ve biz İ.S. ile evdeydik. Çağrı, bizim kapıyı açmayacağımızı bildiği için yan komşu Mete M.’den yardım istemiş.

Biz de kapıyı açtığımızda, Çağrı birden çıktı ve direkt olarak bana muştayla vurmaya başladı. Yerdeyken bile sürekli vuruyordu. Bu sırada Mete’ye telefonlarımızı aldırttı. Bizi ölüme terk edip bir şey olmamış gibi olay yerinden telefonlarımızı alıp gittiler. Ben evde olmasam belki de arkadaşıma daha büyük bir zarar verecekti.” diye konuştu.

Konya da kız arkadaşını korumak isterken dövüldü #2

Konya da kız arkadaşını korumak isterken dövüldü #3

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz