Konya’da kaybolan Yasin, 5 yıldır bulunamadı

0
271

Konya’da kaybolan Yasin, 5 yıldır bulunamadı

ARAMALAR 24 GÜN SÜRDÜ

Konya’nın Akören ilçesine bağlı Belkuyu Mahallesi’nde yaşayan 5 çocuklu Ümmü-Yavuz Şahin çiftinin oğulları Yasin, 4 Nisan 2016 günü, evlerinin önünde oynarken kayboldu.

“ÖLÜ YA DA DİRİ HER ŞEYE RAZIYIM”

Yasin’in bulunması için aynı gün jandarma ve AFAD ekipleri arama başlattı.

“HER GECE UYANIP PENCEREDEN BAKARIM”

Köylülerin de katıldığı arama çalışmalarında, evin çevresi ile su kuyuları, foseptikler, sarnıçlar ve mağaralar arandı, ağaç ve çalılık dipleri kontrol edildi.

Askeri helikopter ve AFAD’ın insansız hava aracı (İHA) da kullanılan arama çalışmaları kapsamında, Çarşamba Çayı ve aktığı Apa Gölü girişinde, Mersin’den gelen dalgıç polisler sonar cihazlarıyla tarama yaptı.

80 kilometrelik alanda yapılan tüm aramalara rağmen Yasin’in izine rastlanmayınca, çalışmalar 24’üncü gününde kaymakamlık tarafından sonlandırıldı.

İçişleri Bakanlığı’nca Ankara’dan gönderilen, polis ve askerlerden oluşan özel ekip, Yasin için yeniden arama çalışması başlattı. Yapılan çalışmalarda özel ekip de kayıp Yasin’i bulamadı.

Konya da kaybolan Yasin, 5 yıldır bulunamadı #1

Oğlunun kayıp olduğunu söyleyen Ümmü Şahin, “Yasin 5 senedir yok. Anneler Günü gelir, geçer yok. Bayram gelir, geçer yok. Şu koskoca köyde herkesin çocuğu dışarıda oynarken, en kıyıdaki çocuğu mu buldular. Benim Cumhurbaşkanımızdan isteğim. Çocuklarım artık daha fazla ağlamasını istemiyorum. Ben de eşim de ayakta duramıyoruz artık. Sürekli kapılarda pencerelerde beklemekten yorulduk artık. Yasin’i bulsunlar çıkartsınlar. Ya ölü ya da diri ben her şeye razıyım. Bu çocuklarımın ‘ağabey neredesin?’ demelerinden yoruldum. Benim sağlığım da çok iyi değil. Ölmeden tek dileğim oğlumu bulup, görmek. Sarılıp, kokusunu içime çekmek istiyorum. Yasin’imi benden alanların hiç mi vicdanları sızlamıyor? Ne istediler benim oğlumdan? Tek dileğim oğlumun bulunması.” dedi.

Konya da kaybolan Yasin, 5 yıldır bulunamadı #2

Oğlunun hep bir umutla geri geleceğini düşündüğünü ifade eden Ümmü Şahin, şunları söyledi: ”Böyle önemli günlerde kendimi kötü hissediyorum. Bir yanım hep boş. 4 çocuğum yanımda ama 5 senedir o yok. Her gece uyanıp, gelip geçen arabalara bakarım. Çocuklarım bile pencereden geçen arabalara bakar. Acaba getirip buralara bırakırlar mı, gelir de anne der mi, diye pencerelerden bakıyoruz. Allah rızası için artık ya ölüsünü ya dirisini versinler.”

Konya da kaybolan Yasin, 5 yıldır bulunamadı #3

Konya da kaybolan Yasin, 5 yıldır bulunamadı #4

Konya da kaybolan Yasin, 5 yıldır bulunamadı #5

Konya da kaybolan Yasin, 5 yıldır bulunamadı #6

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz