Kastamonu’da parkta oynayan 3 yaşındaki çocuğa köpek saldırdı

0
19

Kastamonu’da parkta oynayan 3 yaşındaki çocuğa köpek saldırdı

Gözünü kaybetmekten kurtarıldı

Sokak köpeği saldırısına maruz kalan çocuklara bir yenisi daha eklendi.

“Köpek bir anda çocuğumu ısırdı”

Kurban Bayramı’nda, tatil için Tekirdağ’dan Kastamonu’nun Taşköprü ilçesine gelen Alabaş ailesinin 3 yaşındaki Miraç, parkta arkadaşları ile oynarken saldırıya uğradı.

“Çocuğum gözünü az kalsın kaybediyordu”

İHA’nın haberine göre; yüzünde ısırık izleri oluşan Miraç Alabaş’ın yardımına çevredeki vatandaşlar koştu.

“Hiç durmadan gece gündüz ağlıyor”

Miraç’ın yüzünde ve gözünde ciddi yara izleri oluştu. Ailesi tarafından Taşköprü Devlet Hastanesi’ne kaldırılan çocuk, ilk müdahalesinin ardından Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

Barınak kapatıldı, köpekler sokağa salındı

Ameliyata alınan ve yüzü ile gözüne pansuman yapılan Miraç, yoğun tedavi sonucu gözünü kaybetmekten kurtarıldı. Köpeklere karşı korkusunun oluştuğu öğrenilen çocuğun sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Miraç’ın annesi Simge Alabaş, olay anına ilişkin şu ifadeleri kullandı:

“Biz Kurban Bayramı’nın birinci günü tatil için memleketimiz Taşköprü ilçesine geldik. Dün de Cumhuriyet Meydanında bulunan parkta otururken bir anlık dalgınlığımıza geldi. Orada köpekler varmış, biz köpekleri görmedik ve köpek bir anda çocuğumu ısırdı.

Kastamonu da parkta oynayan 3 yaşındaki çocuğa köpek saldırdı #1

Biz koştur koştur hemen taksiyle hastaneye gittik. Orada müdahale edildi. Ardından bizi Kastamonu’ya sevk ettiler, orada da çocuğum tedavi edildi. Çocuğum gözünü az kalsın kaybediyordu. Bunun hesabını o zaman kim verecekti?

Çocuğum hiç durmadan gece gündüz ağlıyor. Ben çok şikayetçiyim Taşköprü’nün bu köpeklerinden. Lütfen bir an önce müdahale edilsin. Sadece benim çocuğum değil, başkasının çocuğuna da olabilirdi. Müdahale edilmesini istiyorum.”

Kastamonu da parkta oynayan 3 yaşındaki çocuğa köpek saldırdı #2

Yaşanan talihsiz olayın ardından Taşköprülü vatandaşlar, Taşköprü Belediyesi tarafından faaliyet gösteren geçici hayvan barınağının 7 ay önce kapatılarak köpeklerin sokaklara salıverilmesinin yaşanan bu ve bunun gibi hadiselere sebep olduğunu belirterek belediye yetkililerinden ivedilikle bu sorunun çözüme kavuşturulmasını beklediklerini kaydettiler.

Vatandaşlar, barınağın kapanmasının ardından geçen 7 aylık süreçte henüz ciddi bir çözüm adımı atılmamasına da ayrıca tepki gösterdiler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz