Kastamonu’da 8 yaşındaki çocuğa köpek saldırdı

0
132

Kastamonu’da 8 yaşındaki çocuğa köpek saldırdı

AMELİYATA ALINDI

Kastamonu’nun merkeze bağlı Yürekveren köyünde ikamet eden Hakkı Pideci’nin oğlu 8 yaşındaki Şevket Pideci, arkadaşlarıyla birlikte köy meydanında oyun oynadığı sırada komşusunun köpeğinin saldırısına uğradı.

“ALLAH KORUDU, BUNUN DAHA DA KÖTÜSÜ OLABİLİRDİ”

Oyun oynayan diğer çocuklar köpeğin saldırısından kurtulurken Şevket Pideci ise köpeğin pençelerinin ve dişlerinin hedefi oldu.

“KAFASINA VE VÜCUDUNUN BAZI YERLERİNE DİKİŞ ATILDI”

Köpeğin saldırısıyla kafatasında, sağ gözünde, elinde, kolunda ve yüzünde derin çizikler ve yarıklar oluşan küçük çocuk, birlikte oyun oynadığı çocukların haber vermesiyle ölümden kurtuldu.

“ŞU AN İYİYİM, KENDİMİ ÜZGÜN HİSSEDİYORUM”

Olay yerine gelen çocukların velileri, Pideci’yi güçlükle köpeğin saldırısından kurtardı.

Ağır yaralanan küçük çocuk, olay yerine çağrılan ambulans ile Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Burada ilk müdahalesi yapılan Pideci, ardından Plastik Cerrahisi tarafından ameliyata alındı.

Kafatasındaki yarıklara dikiş atılan Şevket Pideci’nin ayrıca sağ gözü de kör olmaktan kurtarıldı. Elindeki, kolundaki ve yüzündeki pençe ve diş izlerine de pansuman yapılan Şevket Pideci, hayati tehlikeyi atlatmasıyla birlikte normal odaya alındı.

Köpeğin saldırısından dolayı büyük korku ve panik yaşayan Şevket Pideci’nin ise konuşmakta güçlük çektiği ve zaman zaman ağladığı öğrenildi.

Yaşanan olay sırasında köyde bulunmayan ve işte olduğu öğrenilen 8 yaşındaki Şevket Pideci’nin babası Hakkı Pideci, “Olay günü köyde yoktum ben. Telefon açtılar, bende apar topar hastaneye geldim. Oğlumu ambulansla hastaneye getirdiler ve hemen ameliyata aldılar. Ameliyattan çıktı ve şu anda bu halde. Ufak tefek sıkıntıları var şu anda ama ilk günkünden çok daha iyi. Herkes çocuğuna sahip çıksın, köpeği olan da hayvanına sahip çıksın. Allah korudu, bunun daha da kötüsü olabilirdi.” dedi.

Kastamonu’da 8 yaşındaki çocuğa köpek saldırdı  #1

Şevket’in köy meydanında çocuklarla oyun oynarken köpeğin saldırdığını anlatan Hakkı Pideci ise, “Olay, çocuklarla oyun oynarken yaşanmış. Köy içerisinde arkadaşlarıyla oynuyormuş. Köpek saldırıyor. Ondan sonra öbür çocuklar kaçıyor fakat Şevket kaçamıyor. Arkadaşı bağırıyor, Şevket’e köpek saldırdı diye. Komşuların gelmesiyle köpek kaçıp gidiyor. Olay bu şekilde oluyor. Ondan sonra alıp ambulansa hastaneye getirmişler. Burada tedavi ediyorlar. Kafasına ve vücudunun bazı yerlerine dikiş atıldı.” diye konuştu.

Kastamonu’da 8 yaşındaki çocuğa köpek saldırdı  #2

Köpeğin saldırdığı Şevket Pideci ise, şu anda iyi olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

“Şu an iyiyim, kendimi üzgün hissediyorum. Daha da iyi olacağım, yemek de yiyebiliyorum.”

Kastamonu’da 8 yaşındaki çocuğa köpek saldırdı  #3

Kastamonu’da 8 yaşındaki çocuğa köpek saldırdı  #4

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz