Kağıthane’de markette dehşet: Reyonu beğenmeyince mağaza sorumlusunu darbetti

0
265

Kağıthane’de markette dehşet: Reyonu beğenmeyince mağaza sorumlusunu darbetti

İKİLİ ARASINDA TARTIŞMA ÇIKTI

İstanbul Kağıthane’de markette çalışan Eren Kısacıkoğlu, yine aynı yerde çalışan arkadaşının saldırısına uğradı.

BIÇAKLA TEHDİT ETTİ

O dehşet anları kamera görüntülerine yansırken, Kısacıkoğlu olaydan sonra psikolojisinin bozulduğunu söyledi.

ARKADAŞINI MARKETE ÇAĞIRDI

Yeni kurulan bir zincir marketin Çağlayan’daki şubesinde mağaza sorumlusu olarak çalışan Eren Kısacıkoğlu, kendisine verilen talimat üzerine, çalışanları reyonlarda görevlendirdi.

ARKADAŞIYLA BİRLİKTE DARBETTİ

Çalışma çizelgesinin onaylanmasının ardından Burhan A. adlı bir çalışan, o reyonda çalışamayacağını söyleyerek Kısacıkoğlu’ndan değişiklik yapmasını istedi. İkili arasında yaşanan kısa süreli tartışmanın ardından mağazaya gelen bölge sorumlusu Burhan A. hakkında tutanak tutulmasını istedi.

KORKU DOLDU ANLARI ANLATTI

Tutanağı hazırlayan Eren Kısacıkoğlu, imzalaması için götürdüğü Burhan A. ile tekrar tartıştı. Konuyla ilgili bölge sorumlusuyla telefonda konuşan Burhan A., daha sonra, iddiaya göre, cebinden çıkardığı maket bıçağını Eren Kısacıkoğlu’na doğrultarak depoya gelmesi için tehdit etti.

“ARAYA MAĞAZADAKİLER GİRDİ”

“BU BİR EŞKIYALIKTIR”

SALDIRGANLAR YAKALANDI

Kağıthane de markette dehşet: Reyonu beğenmeyince mağaza sorumlusunu darbetti  #1

Mağaza sorumlusunun karşılık vermemesi üzerine dışarı çıkan Burhan A., bir süre sonra mağaza önünde arkadaşlarıyla oturan Kısacıkoğlu’na saldırdı. Mağaza çalışanlarından birinin araya girmesiyle sakinleşen Burhan A., bu kez, bir başka mağaza çalışanı arkadaşına telefon ederek gelmesini istedi.

Kağıthane de markette dehşet: Reyonu beğenmeyince mağaza sorumlusunu darbetti  #2

Burhan A.’nın telefon etmesinin ardından, telefon ettiği Yusuf O., 2 arkadaşıyla  birlikte mağazaya geldi. Bir kişi dışarıda beklerken, Burhan A., Yusuf O. ve kimliği henüz belirlenemeyen arkadaşıyla birlikte içeri girdi. Bu sırada kasada duran Eren Kısacıkoğu’nun yanına giden Burhan A. ile arkadaşları mağaza sorumlusu gence tekme-tokat saldırmaya başladı.

Mağaza sorumlusu Kısacıkoğlu, aldığı darbelerle yere yığılırken, diğer mağaza çalışanları araya girerek saldırganları engellemeye çalıştı. Yaşanan olayın ardından saldırganlar, mağazadan çıkarak kayıplara karıştı. Arkadaşları tarafından hastaneye götürülen Eren Kısacıkoğlu, yapılan tedavinin ardından taburcu edildi.

Kağıthane de markette dehşet: Reyonu beğenmeyince mağaza sorumlusunu darbetti  #3

Yaşadığı saldırı sonrası psikolojisinin bozulduğunu belirten Eren Kısacıkoğlu şu ifadeleri kullandı;

Öğle saatlerinde bir görev ayrımı yaptık. Bu ayrımda herkese bir bölüm vermem gerekiyordu. Bir arkadaşa da sebze bölümünü verdik. ‘Yükü ağır olur bunu yapmam’ diyerek bana bir çıkışı oldu. Onlar molaya çıktığı sırada 15 dakika sonra bölge sorumlusu geldi. Sorumlumuz bize bu kişinin çalışıp çalışmadığını sordu. Ben de, bana bugün bir çıkışı olduğunu söyledim. ‘Bu adam çalışmıyor’ dedim. Bana ‘tutanağını yaz, çıkışını verelim’ dedi. Ben de tutanağını yazdım. O sırada moladan geldi.

Ben de tutanağı gösterdim. Savunmasını yapıp imzalamasını söyledim. O da ‘imzalamam, sen bana tutanak tutamazsın’ gibisinden cümleler kurdu. Bölge sorumlusunun numarasını istedi. Bölge sorumlusuyla bir konuşması oldu. Konuştuktan sonra gözü dönmüş bir şekilde elinde falçata ile beni depoya çağırdı. O sırada ben kasa bölümündeydim, gitmedim. Hava almak için dışarıya çıktım.

Kağıthane de markette dehşet: Reyonu beğenmeyince mağaza sorumlusunu darbetti  #4

Üzerime gelmeye başladı. ‘Hayırdır senin bir derdin bir sıkıntın mı var’ dedi. Ben ayağa kalkınca bana iki tane vurdu. Kasiyer arkadaş o sırada bizi uzaklaştırdı, içeriye geçtim. İçeride reyonların başındaydım. Böyle bir şey olacağını biliyordum. Bölge sorumlusunu arayıp durumu anlattım. Bölge sorumlusu gelmeden Yusuf denilen kişi iki adam getirdi. Bu kişileri tanımıyorum. Hemen kasanın başına geçtim. Beni tekrar dışarı çağırdılar. Kasanın başında bana saldırıyorlar. Bir arkadaşları da dışarıda bekledi. Mağazadakiler ayırdılar.

Daha sonra polisi aradık. Hastaneye götürüp darp raporu aldık. Karakola ifade verdim.”

Kağıthane de markette dehşet: Reyonu beğenmeyince mağaza sorumlusunu darbetti  #5

Eren Kısacıkoğlu’nun babası Ekrem Kısacıkoğlu ise şunları söyledi;

Oğlum saat 15.00 sıralarında ‘baba iş yerine gelir misin, beni darp ettiler’ dedi. ‘4 kişi bana saldırdı’ dedi. Ben de hemen iş yerine geldim. Geldiğimde şahıslar kaçmışlardı. Oğlumu bayağı bir darp etmişlerdi. Vücudunda yara izleri vardı, dudağı patlamıştı. Fiziken çocuğum bayağı yıpranmıştı. Bu bir eşkıyalık, bir çeteciliktir. Görevi beğenmeyen kişi neden bunu yapıyor? Bu şahısların bir an önce yakalanmasını istiyorum.”

Yaşanan olayın ardından saldırganlar, mağazadan çıkarak kayıplara karışırken,  Kısacıkoğlu tedavisinin ardından darp raporu alarak Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Çağlayan Polis Merkezi Amirliğine giderek şikayette bulundu.

Şikayetin ardından harekete geçen Kağıthane polisi, 2 saldırganı kıskıvrak yakalayarak gözaltına aldı.

Emniyette ifadeleri alınarak “kasten yaralama” suçundan adli işlemleri yapılan saldırganlar savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

Kağıthane de markette dehşet: Reyonu beğenmeyince mağaza sorumlusunu darbetti  #6

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz