Kadıköy metrosundaki bıçaklı saldırganın babası konuştu

0
138

Kadıköy metrosundaki bıçaklı saldırganın babası konuştu

“12 TANE DİLEKÇEM VAR SAVCILIKTA”

Kadıköy-Tavşantepe metrosunda 24 Kasım Çarşamba günü, Senanur Damgacı’yı elinde bıçakla tehdit eden şüpheli Emrah Yılmaz’ın tutuklanarak cezaevine gönderilmesinin ardından Emrah Yılmaz’ın babası Ziya Yılmaz açıklamalarda bulundu.

“23 DAVANIN 11-12’SİNİ BEN AÇTIM”

Baba Yılmaz, oğlunun madde bağımlısı olduğunu ifade etti. Krize girdiği zaman oğlu Emrah Yılmaz’ın kendilerine de saldırdığını belirten baba Ziya Yılmaz, şu açıklamalarda bulundu:

“TÜRK HALKINDAN ÖZÜR DİLİYORUM”

“Oğlum Emrah Yılmaz madde bağımlısı. Ondan dolayı krize girdiği zaman bize de zor anlar yaşattı, bize de saldırdı.

“VİCDAN AZABINDAN BEN DE GİDECEKTİM”

Emrah Yılmaz’ı ben Cumhuriyet Başsavcılığı’na bildirdim. 12 tane dilekçem var savcılıkta. CİMER’e ve Kaymakamlığa da bildirdim. Ben de belge de var. Tedavi için belge de çıkardım. Kaymakamlık onay verdi, onu AMATEM’e alacaktık. Onaydan sonra polise bildirdik. Polis gelmiş eve, ‘Emrah Yılmaz, seni götüreceğiz.’ demiş. Emrah da demiş ki, ‘Ben bugün müsait değilim. Siz gidin ben gelirim.”. O arada polis beni aradı. Ben de polise dedim ki, ‘Memur bey, bu adam gelmez. Alın götürün bunu AMATEM’e yatırın. Çünkü bu adam ağırlaşıyor. Başımız ağrımasın, insanlara zarar vermesin. Alın götürün.’ dedim. Polis, “Yok” dedi, ‘Ben konuştum yarın gelecek.’ dedi. Gidiş o gidiş, gitmedi.”

“3 YILIN 1 YILINI YATTI AFFA UĞRADI ÇIKTI”

Oğlu Emrah Yılmaz hakkında açılan davalardan bahseden baba Yılmaz, “23 tane dava diyorlar. Onun 11’ini mi 12’sini mi ben açmışım. Bu çocuk rahatsız, psikolojisi bozuk. Bu çocuğun tedavi olması gerekiyor. Maddeye bulaşmış, maddeye bulaşan kişileri de biliyorsunuz. Bulamayınca saldırgan oluyor. Evin içerisinde huzursuzluk yapıyordu. Para istiyordu, zorluyordu. Vermezsen bazen krize girdiği zaman dolapları tekmeliyordu. Sağa solu kırıyordu. Bizi de tehdit ediyordu.” diye konuştu.

“KADINCAĞIZ 12 SENEDİR YERİNDEN KALKAMIYOR”

Yılmaz, oğlunun 5 aydır onunla aynı evde oturmadığını belirterek, “Evine hiç gitmedim. 2 senedir onunla konuşmuyorum. Çünkü onun yaptıkları ağrıma gitti. O oraya gitti. Benimle değildi 5 aydan beri. Kim üzülmez, kim ister evladı böyle bir şey yapsın. Ben Türk halkından özür diliyorum.

Kadıköy metrosunda dehşete düşüren görüntü

Ayrıca bayandan da özür dilerim. Bayan kendisi de anlatıyor. Bu arada bayan bunu da darbetmiş. Ya birine zarar verseydi, ben razı mıyım? Vicdan azabından ben de gidecektim.” şeklinde konuştu.

Emrah Yılmaz’ın 2018 yılında annesi İpek Yılmaz’ı rehin alması hakkında konuşan Ziya Yılmaz, “Ben o zaman Bakkalköy’de bir firmada çalışıyordum. Annesinden yine para istemiş. Annesi de ‘Oğlum paramız yok. Baban zaten bizden çok sana para veriyor, masraf ediyor’ demiş. Tartışmışlar, annesine bir tane vurmuş herhalde. Kendisinde değil zaten krize girdi mi kimseyi tanımıyor. Sonra annesi beni aradı, ‘Beni darbetti.’ dedi. Ben de ‘Sen hiç uğraşma ben polisi göndereyim polis alsın’ dedim. Polis geldi, bu kapıyı açmıyor. Polisler ikna ediyor, 1-2 saat sonra kapıyı açıyor. Şikayetçi olduk. Kişiyi hürriyetinden mahrum etmekten 3 yıl hapis cezası aldı. 3 yılın da 1 yılını yattı affa uğradı çıktı.

Annesi şu anda kas hastası, yaklaşık 10-12 senedir. Onu yerden ben kaldırıyorum. Evin her şeyi benden sorulur. Bakıcısı da benim. Kadıncağız 12 senedir yerden kalkamıyor. Kalktığı zaman ayakta 5 dakikadan fazla duramıyor düşüyor.” ifadelerini kullandı.

Kadıköy metrosundaki bıçaklı saldırganın babası konuştu #1

Kadıköy metrosundaki bıçaklı saldırganın babası konuştu #2

Kadıköy metrosundaki bıçaklı saldırganın babası konuştu #3

Kadıköy metrosundaki bıçaklı saldırganın babası konuştu #4

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz