Juventus mali işlerinde usulsüzlük sebebiyle soruşturma altına alındı

0
164

Juventus mali işlerinde usulsüzlük sebebiyle soruşturma altına alındı

KULUBÜN OFİSLERİNDE ARAMA YAPILDI

Sezon başı Cristiano Ronaldo’nun gitmesiyle beraber aradığı çıkışı bir türlü yakalayamayan Juventus’ta deprem etkisi yaratan bir gelişme yaşandı.

BAŞKAN VE EKİBİNİ DE SORUŞTURMA ALTINA ALDILAR

İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) takımlarından Juventus’un mali işlemlerindeki usulsüzlük sebebiyle soruşturma altında olduğu bildirildi.

TRANSFERDE ARACILIK YAPAN MENAJER ŞİRKETLERİ DE KONTROL EDİLİYOR

İtalyan basınında yer alan haberlere göre, Torino Cumhuriyet Başsavcılığının mali işlemlerdeki usulsüzlük soruşturması çerçevesinde verdiği talimat doğrultusunda İtalyan Mali Polisi (Guardia di Finanza) ekipleri, Juventus Kulübü’nün Torino ve Milano kentlerindeki ofislerinde aramalar yaptı.

PJANIC TRANSFERİ DE İNCELEMEYE ALINDI

Juventus mali işlerinde usulsüzlük sebebiyle soruşturma altına alındı #1

İTALYA PİYASA DENETLEME KURULU DA HAREKETE GEÇTİ

Aramalar haricinde Juventus Başkanı Andrea Agnelli, Başkan Yardımcısı Pavel Nedved, kulübün eski sportif direktörü Fabio Paratici’nin aralarında bulunduğu 6 kişinin de soruşturuldukları belirtildi.

Juventus mali işlerinde usulsüzlük sebebiyle soruşturma altına alındı #2

Soruşturmada, kulübün onaylanan 2019 ve 2021 yılları arasındaki mali hesap ve tablolarının incelendiği, özellikle futbolcu transferlerine ve bu transferlerin gerçekleşmesine aracılık eden menajerlik şirketlerinin hareketlerine odaklanıldığı kaydedildi.

Corriere dello Sport’un haberinde de soruşturmada incelenen bir transferin de 2020 yılında İspanya La Liga ekiplerinden Barcelona ile Miralem Pjanic ile Brezilyalı Arthur’un takas edilmesinin olduğu belirtildi.

Juventus mali işlerinde usulsüzlük sebebiyle soruşturma altına alındı #3

İtalyan ANSA ajansının haberinde ise Mayıs 2021’de başlayan ve “Prisma” adı verilen soruşturma çerçevesinde, kulüp binasındaki aramaların, Juventus’un aynı zamanda borsada işlem gören bir şirket olması sebebiyle borsa kapandıktan sonra yapıldığı bilgisi de yer aldı.

Bu arada, İtalya Piyasa Denetleme Kurumu (CONSOB) ile İtalya Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Kulüplerini Denetleme Komisyonu’nun (COVISOC) ayrıca kendi soruşturmalarını da başlattıkları bildirildi.

Juventus mali işlerinde usulsüzlük sebebiyle soruşturma altına alındı #4

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz