İzmir’in trafik sorununa Tunç Soyer, ‘Araba sayısı azaltma’ teklifi sundu

0
183

İzmir’in trafik sorununa Tunç Soyer, ‘Araba sayısı azaltma’ teklifi sundu

3 KAVŞAKTA DÜZENLEME VAADİ

31 Mart yerel seçimlerinde CHP’den İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Tunç Soyer, çeşitli vaatlerde bulundu.

“SORUNUN ÇÖZÜMÜ, TRAFİKTE ARAÇ SAYISINI AZALTMAK”

Soyer, seçim için yapılan kampanya sürecinde kent içi trafik sorununu çözmek için 111 kavşakta düzenleme yapılacağını, başta Alsancak Garı, Basmane Meydanı ve Karşıyaka İskele gibi sorunlu bölgelerde araç trafiğini battı çıktılarla yer altına alacaklarını iddia etti.

“AKLIMIZLA ALAY EDİLİYOR”

Soyer, “Olağanüstü zengin potansiyel, olağanüstü bir kaynak var. İlk 100 gün içerisinde yapmaya başlayacağız, trafiği üç noktada yer altına alacağız. Basmane Garı önü, Alsancak Garı önü ve Karşıyaka Vapur İskelesinin önü.” demişti.

VADEDİLEN HİZMETLER BEKLENİYOR

“HALİMİZ PERİŞAN”

“İZMİR’DE ÇOK KARMAŞIK TRAFİK VAR”

İzmir in trafik sorununa Tunç Soyer,  Araba sayısı azaltma  teklifi sundu #1

Aradan geçen 2.5 yılı aşkın sürede hiçbir çalışma yapılmadı. Kent içi trafik her geçen gün daha da kötüye giderken, son olarak İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CittaSlow İzmir tanıtımında İzmir’deki trafik sorunu ile ilgili ilginç bir çözüm önerisinde bulundu. “Bu sorunun çözümü tüm dünyada aynı; trafikteki araç sayısını azaltmak. Bunun başka yolu yok.” diyen Başkan Soyer’in bu açıklaması, tepkilere neden oldu.

İzmir in trafik sorununa Tunç Soyer,  Araba sayısı azaltma  teklifi sundu #2

Soyer’in, trafik sorununun çözümüne ilişkin projeleri hayata geçirmek yerine çözüm için trafiğe çıkan araç sayısının azaltılması gerektiğini savunmasına “Aklımızla alay ediliyor.” yorumları yapıldı.

Bu arada Başkan Soyer, geçen yıl eylül ayında yine trafik sorununa çözüm için 5 ayrı noktada ücretsiz çekici konumlandırıldığını açıklamıştı. Vatandaşlar, geçici çözümlerin değil trafik sorununu tamamen çözecek kalıcı projelerin, vadedilen hizmetlerin yapılmasını istedi.

İzmir in trafik sorununa Tunç Soyer,  Araba sayısı azaltma  teklifi sundu #3

İzmir’deki trafik sorunuyla alakalı konuşan bir taksi sürücüsü, “Yıllar öncesinde oluşan bir sorun bu zaten. Yarım kalan yollarımız var. İstanbul’da asmalı köprüler var. Buraya da bir tane yapılabilir. Sürekli yollardayız, halimiz perişan. Trafiğin rahatlaması lazım. En azından bisiklet yolu nasıl ayrıldıysa otobüs ve dolmuş yollarının da ayrılması lazım.” dedi.

İzmir in trafik sorununa Tunç Soyer,  Araba sayısı azaltma  teklifi sundu #4

Bir başka taksi sürücüsü Mehmet Aydın da “Bence tek çözüm araçların azaltılması değil. İzmir’de çok karmaşık trafik var. Bir yeri kapatıyorlar, bir yeri açıyorlar. Buna nasıl bir çözüm bulacaklar bilmiyorum artık.” diye konuştu.

Sürücülerden Özlem İşler ise “Özellikle bu sene trafik çok yoğun. Tam bir kaos yaşıyoruz. İkiçeşmelik yolu, Alsancak yolu ve tramvayın yol üzerinden geçmesi çok etkiledi. Zaten yollar 2 şerit, sağ şeride park ediyorlar ve yol tek şeride düşüyor. Tramvay da aynı yolu kullanıyor. Bu sefer orayı kullanmak zorunda kalıyoruz.” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz