İzmir’de kızını boğan anne: Uyuşturucu bağımlısıydı

0
218

İzmir’de kızını boğan anne: Uyuşturucu bağımlısıydı

“BİZE ŞİDDET UYGULUYORDU”

İzmir Buca’da dün öğle saatlerinde İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giden Ayşe Vural, “Kızımı öldürdüm. Şu an evde. Eşim ve oğlum da evde. Ancak onların bu olayla bağlantısı yok.” diyerek teslim oldu.

“KUSMUĞUNU TEMİZLERKEN SAÇIMDAN TUTUP SAVURDU”

Bunun üzerine adrese sevk edilen Buca İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İzmir Cinayet Büro Amirliği ekipleri, yatağında 29 yaşındaki Zeynep Vural’ın cansız bedenini buldu.

“POŞETİ BAŞINA GEÇİRDİM”

Ayşe Vural’ın yanı sıra eşi Saffet ve oğlu Ömer Vural gözaltına alındı.

“SABAHA KADAR YANINDA UZANIP ONUNLA KONUŞTUM”

Emniyetteki ifadesinde Ayşe Vural, kan donduran olayın detaylarını anlattı.

“UYUŞTURUCU BAĞIMLISI OLDUĞU İÇİN BİZİ ÜZÜYORDU”

Olay günü sabah saatlerinde kızının kendisine hakaretlerde bulunduğu öne süren Ayşe Vural, “Kızım olay sabahı erken saatte kalktı. Kahve içtikten sonra dışarı çıkmak için hazırlandı. Ben de ‘Nereye gidiyorsun’ dediğimde bana ağır hakaretlerde bulunarak küfretmeye başladı. Ne ben ne de eşim karşılık vermedik. Çünkü karşılık verdiğimizde bize şiddet uyguluyordu. Bu şiddetlerle ilgili de daha önce gerek polise gerekse savcılıklara da şikayetim olmuştur.” dedi.

Zeynep Vural

Kızının öğleden sonra eve döndüğünü ifade eden Ayşe Vural, “Dışarı çıkan kızım öğleden sonra eve tekrar geldi. Odasına çekildi. Bir süre sonra da benden çok sevdiği bezelye yemeğini istedi. Ben de yaptım. Zeynep bunu yedikten sonra kusmaya başlamış. Bana seslenerek bilgisayar odasına çağırdı. Oyun oynuyordu. Kusmuğu temizlememi söyledi. Ben de temizlemek için eğildiğim sırada saçımdan tutarak sert bir şekilde çekip sağa sola beni savurmaya başladı. O sırada kızımın boynunda bulunan fuları çekerek yere savurdum. Sert bir şekilde yere düştü.” diye konuştu.

Zeynep Vural

Bu sırada bulduğu poşeti başına geçirdiğini kaydeden Ayşe Vural, “Yere düşen kızımdan hırıltı ve inleme sesi geliyordu. Yardım istemek yerine kalkıp beni öldürür düşüncesiyle odada bulduğum poşeti başına geçirdim. Ağzını ve burnunu kapatacak şekilde bastırmaya başladım. Ölüp ölmediğini bilmediğim için uzun süre bu şekilde bastırdım. O anda kızımın avuç içini de öpüyordum.” ifadelerini kullandı.

Zeynep Vural

Zeynep’i yatağına oğlu Ömer’in taşıdığını belirten Ayşe Vural, şunları söyledi:
“Öldüğünden emin olunca da oğlum Ömer V’ye seslenerek, ‘Ablan bayılmış. Onu yatağına taşır mısın’ dedim. Oğlum da gelerek Zeynep’i kucaklayarak yatağına yatırdı. Oğlum odadan çıktıktan sonra bir süre yanına uzandım. Sonra tekrar salona çıktım. Sonrasında eşim 23.00 sıralarında uyumak için odaya geçti. Ben de kızımın odasına geçerek üzerini çıkardım. Nemli bir bezle vücudunu temizledim. Sabaha kadar yanına uzanıp onunla konuştum. Sabahında da eşim ve oğluma kahvaltı hazırladım. Onlar yediler. Ben bir şey yemedim. Sonrasında da eşim ve oğluma Zeynep’i öldürdüğümü söyledim ve ‘karakola gidiyorum’ diyerek evden çıktım.”

Zeynep Vural

Olayın temel nedeninin uyuşturucu kullanan kızının kendilerine eziyet etmesi olduğunu söyleyen Ayşe Vural, “Kızım uyuşturucu bağımlısı olduğu için biz ailecek çok üzülüyorduk. Bu olayın tek sebebi kızımın uyuşturucu bağımlısı olması ve bize eziyet etmesidir. Çok pişmanım ve üzgünüm.” dedi.

Zeynep Vural

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz