İstanbul’da ‘tüp bebek’ olarak doğduğu merkeze hemşire oldu

0
175

İstanbul’da ‘tüp bebek’ olarak doğduğu merkeze hemşire oldu

“KENDİ HİKAYEMİ ÖRNEK GÖSTERİYORUM”

İstanbul’da yaşayan ve çocuk sahibi olamayan Nazmiye ve Sedat Çatuk çifti, tüp bebek yöntemine başvurdu.  Çift, evliliklerinin 21’inci yılında, 4’üncü tüp bebek denemelerinde bebek sahibi oldu.

“İKİZİMLE BERABER BURADA ÇALIŞACAĞIZ”

Evlat özlemi 12 yıl sonra dinen çift, ikiz kızlarına kavuştu. İkizlerden Naz Çatuk, doğduğu merkeze hemşire oldu.

“12 YIL SONRA KIZLARIM DOĞDU”

Merkezde çocuk sahibi olmak isteyen ailelere hikayesiyle de umut olan Naz Hemşire, “Çocukken tüp bebek yöntemiyle dünyaya geldiğimi bilsem de bunun anlamını fazla bilmiyordum. Biraz daha büyüyüp mesleğin içine girince anlamaya başladım.

“ÇOK ZOR BİR SÜREÇTİ”

İnsanlara yardımcı olmayı seviyorum. Burada ailelere umutsuz olmamaları gerektiğini anlatıyorum. Kendi hikayemi örnek gösteriyorum. Aileleri motive etmek benim için çok önemli.” dedi.

“BENİ DUYGULANDIRAN BİR OLAY”

İstanbul da tüp bebek olarak doğduğu merkeze hemşire oldu #1

Anne ve babasının 21 yıl boyunca yaşadığı zorlukları şimdi daha iyi anladığını belirten Naz Çatuk, “Her ailenin mücadelesinde kendi annem ve babamı görüyorum. Onların 21 yıl öncesinde yaşadıklarını daha iyi anlıyorum. Bu benim için farklı bir duygu. Bu alanda iyi işler yapmak, ilerlemek istiyorum. İkizim de şu an okuyor ve o da embriyolog olarak burada çalışacak. İnşallah seneye  beraber çalışacağız.

Onunla çalışmak benim için apayrı bir duygu olacak. Bu ekiple mesleğimi yapmak gurur verici. Ne tür aşamalardan geçtiğimi de öğrendiğim için annem ve babama bir kere daha teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

İstanbul da tüp bebek olarak doğduğu merkeze hemşire oldu #2

Hasretle beklediği kızının başarısıyla gururlandığını belirten anne Nazmiye Çatuk ise “Hasretle bekledik ve 12 yıl sonra kızlarım dünyaya geldi. Çok büyük bir mutluluk yaşadım. Allah olmayanları da sevindirsin.

Şu an 12 yıl önce tedavi olduğumuz merkezde hemşire olarak çalışıyor. Akşam eve her geldiğinde ‘anne size bir kere daha teşekkür ediyorum’ diyor.

Çünkü burada bizim geçtiğimiz süreçleri gördü ve daha iyi anladı. İkizi de inşallah onunla çalışacak. Naz’a her zaman ailelere umut olmasını, kendi hikayesini anlatmasını söylüyorum.” ifadelerini kullandı.

İstanbul da tüp bebek olarak doğduğu merkeze hemşire oldu #3

Zorlu bir tedavi süreci sonrası 21 yıl sonra büyük bir mutluluk yaşadıklarını anlatan baba Sedat Çatuk da “Kesinlikle zorlu bir süreçti. 21 yıl önce başarı şartları çok daha düşük, maliyet çok daha yüksekti. Bu bizi bayağı bir etkiledi. Ama çok şükür mutlu sona ulaştık.  Kızlarımız şu an kocaman oldu ve doğdukları yerde işe başladılar. Gurur duyuyoruz çocuklarımızla” dedi.

Naz Çatuk’un hayata gelmesinde büyük rol oynayan tedavinin mimarı Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Bahçeci, duygularını şu sözlerle anlattı:

“Ailelere gebelik müjdesi vermek çok güzel ama artık buna alışığız. Bu çocuklar büyüdü, ne oldu nerelere gittiler onları merak ediyoruz. Geçen gün bir çocuğumuz geldi ve avukat olduğunu söyledi. Doktorlar, hemşireler, biyologlar var.

Beni en çok sevindirenler doktor, hemşire ve biyologlar çünkü onlarla burada çalışma imkanım var. Naz’la birlikte çalışmak beni duygulandıran bir olay. Bu çocuklar ülkelerine yararlı çocuklar oldular. Bizim merkezlerimizin geleceği bu çocuklar. Anlatılmaz derecede büyük bir mutluluk.”

İstanbul da tüp bebek olarak doğduğu merkeze hemşire oldu #4

İstanbul da tüp bebek olarak doğduğu merkeze hemşire oldu #5


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz