İstanbul Boğazı’nda iki gemi çarpıştı

0
113

İstanbul Boğazı’nda iki gemi çarpıştı

Hafif hasar meydana geldi

İstanbul Fatih’teki Ahırkapı açıklarında 126 metre boyundaki Burhan Dizman isimli konteyner ile 147 metre boyundaki Turan C isimli kuru yük gemisi çarpıştı.

İki geminin çarpışma anı kamerada

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü tarafından gemilerin kurtarılması için Kurtarma-10 römorkörü ve KEGM-3 hızlı tahlisiye botu ile 2 kılavuz kaptan sevk edildi.

Gemiler, Ahırkapı Demir Sahası’na demirletildi

İHA’nın haberine göre, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü resmi hesabından paylaşılan fotoğraflarda kaza yapan gemilerin hafif hasarlı olduğu görüldü.

Öte yandan iki geminin çarpışma anları geminin güvertesinde çalışanlar tarafından cep telefonu kamerasıyla anbean kaydedildi.

Görüntülerde, çarpışma öncesi gemide çalışan işçilerin yaşadığı panik ve çarpışma sırasında yaşanan sarsıntı yer aldı.

Saat 20.30 sıralarında çarpışan gemiler, İstanbul Gemi Trafik Hizmetleri Merkezi koordinasyonunda, Ahırkapı Demir Sahası’na demirletildi.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’nden kaza ile ilgili yapılan açıklamada, “Ahırkapı’da çatışan 126 metre boyundaki BURHAN DİZMAN ve 147 metre boyundaki TURAN C isimli konteyner ve kuru yük gemileri için KURTARMA-10 römorkörümüz ve KEGM-3 hızlı tahlisiye botu ile 2 kılavuz kaptanımız olay yerine ivedilikle sevk edilmiştir. Çatışan gemiler İstanbul Gemi Trafik Hizmetleri Merkezimiz koordinasyonunda 2 Kılavuz Kaptanımız, KURTARMA-2 ve KURTARMA-10 Römorkörümüz ile KEGM-3 hızlı tahlisiye (can kurtarma) botumuz refakatinde Ahırkapı’ya emniyetle demirletildi.” denildi.

İstanbul Boğazı nda iki gemi çarpıştı #1

İstanbul Boğazı nda iki gemi çarpıştı #2

İstanbul Boğazı nda iki gemi çarpıştı #3

İstanbul Boğazı nda iki gemi çarpıştı #4

İstanbul Boğazı nda iki gemi çarpıştı #5

İstanbul Boğazı nda iki gemi çarpıştı #6

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz