İsrail’in saldırılarında 75 bin Filistinli yerinden edildi

0
112

İsrail’in saldırılarında 75 bin Filistinli yerinden edildi

EN AZ 75 BİN FİLİSTİNLİ EVLERİNİ TERK ETTİ

İsrail’in Gazze’ye saldırıları sürerken, Birleşmiş Milletler (BM) açıklama yapmakla yetiniyor.

KANLI SALDIRILARIN BİLANÇOSU

Kanlı saldırıları karşısında Tel Aviv’e yaptırım uygulamaktan geri duran BM, yerlerinden edilen son Filistinli sayısını açıkladı.

BATI ŞERİA’DA 11 FİLİSTİNLİ GÖZALTINDA

Buna göre, İsrail’in Gazze’ye saldırıları sonucu en az 75 bin Filistinlinin yerinden edildiği belirtildi.

Öte yandan, İsrail savaş uçakları Gazze Şeridi’nin güneyindeki Refah ve Han Yunus kentlerine şiddetli saldırılar düzenledi.

Han Yunus’un batısındaki Es-Satr bölgesine düzenlenen hava saldırısında Filistinli bir kadın hayatını kaybetti, 6 kişi yaralandı.

İsrail in saldırılarında 75 bin Filistinli yerinden edildi #1

İsrail savaş uçaklarının Han Yunus kentindeki gümrük muhafaza bölgesinde bulunan bir binaya düzenlediği hava saldırısında yaralananlar olurken, Han Yunus’un Japon Mahallesi ile Refah’taki Eş-Şebbura bölgesinde de birer evin hedef alındığı söz konusu saldırılarda ölen ya da yaralananın olmadığı aktarıldı.

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı, daha önce yaptığı açıklamada İsrail’in 10 Mayıs’tan bu yana Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda 64’ü çocuk olmak üzere 227 kişinin yaşamını yitirdiğini bildirmişti.

İsrail in saldırılarında 75 bin Filistinli yerinden edildi #2

İsrail güçleri, sabahın erken saatlerinde Batı Şeria’nın farklı bölgelerinde geniş çaplı gözaltı operasyonu gerçekleştirdi.

Nablus ve El Halil kentlerine odaklanılan operasyonlarda aralarında Hamas yöneticilerinden Nayif er-Rucub’un da bulunduğu 11 kişi gözaltına alındı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz