İsrail’in Lid kentinde gece sokağa çıkma yasağı ilan edildi

0
213

İsrail’in Lid kentinde gece sokağa çıkma yasağı ilan edildi

KAÇ GÜN SÜRECEĞİ SAHADAKİ DURUMA BAĞLI

AA muhabirine konuşan İsrail Polis Sözcüsü Micky Rosenfeld, sokağa çıkma yasanın yerel saat ile 21.00 ila 04.00 arasında geçerli olacağını söyledi.

LİD KENTİNDE OLAĞANÜSTÜ HAL İLANI

Uygulamanın kaç gün süreceğinin henüz belli olmadığını belirten Rosenfeld, buna “sahadaki duruma bakarak” daha sonra karar vereceklerini söyledi.

İSRAİL VATANDAŞI FİLİSTİNLİLERİN YAŞADIĞI BİRÇOK KENT VE BELDEDE PROTESTO DÜZENLENMİŞTİ

Lid’de bir Yahudi yerleşimci tarafından şehit edilen İsrail vatandaşı Filistinli Musa Hassune için dün cenaze töreni düzenlenmişti.

Tören sırasında çevrede bulunan bazı Yahudilerin İsrail bayrağı sallaması üzerine Filistinliler ile İsrailliler arasında gerginlik yaşanmıştı. İsrail güçleri ise Filistinlilere müdahale ederek bazı kişileri gözaltına almıştı. Filistinliler ise polise taş ile şişe atarak karşılık vermiş ve olaylarda Filistinliler ile bazı polisler yaralanmıştı.

İsrail güçlerine ait bir polis aracının da yakıldığı olayların kontrolden çıkması üzerine şehirde olağanüstü hal ilan edilmişti.

İsrail in Lid kentinde gece sokağa çıkma yasağı ilan edildi #1

İşgal altındaki Doğu Kudüs ve Mescid-i Aksa’da yaşananların ardından İsrail vatandaşı Filistinlilerin yaşadığı birçok kent ve beldede Kudüs’e ve Mescid-i Aksa’ya destek gösterileri düzenlenmiş, gösterilere katılan çok sayıda Filistinli de İsrail polisi tarafından gözaltına alınmıştı.

İsrail in Lid kentinde gece sokağa çıkma yasağı ilan edildi #2

İsrail in Lid kentinde gece sokağa çıkma yasağı ilan edildi #3

İsrail in Lid kentinde gece sokağa çıkma yasağı ilan edildi #4

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz