İsrail’de Washington Büyükelçiliği önünde Filistin’e destek gösterisi düzenlendi

0
193

İsrail’de Washington Büyükelçiliği önünde Filistin’e destek gösterisi düzenlendi

GÖSTERİDE FİLİSTİN’DE HAYATINI KAYBEDEN ÇOCUKLARIN İSİMLERİ OKUNDU

İsrail’in kanlı politikası dünyanın dört bir yanında protesto ediliyor.

”İSRAİL’E ASKERİ YARDIMLARA SON VER”

İsrail’in Washington Büyükelçiliği önünde yüzlerce gösterici, Filistin’e destek verirken, saldırılarına devam eden İsrail ile ona desteğini sürdüren ABD yönetimine tepki gösterdi.

”ABD BUNLARA GÖZ YUMUYOR”

Ellerinde Filistin bayrakları taşıyan göstericiler, “Filistin’e özgürlük”, “Gazze’ye özgürlük”, “İsrail terör devleti” ve “Hemen şimdi adalet istiyoruz” şeklinde sloganlar atarak seslerini bir kez daha kamuoyuna duyurmaya çalıştı.

Filistin’de hayatını kaybeden çocukların isimlerinin tek tek okunduğu gösteride, sembolik olarak Filistin bayraklarına sarılı tabutlar getirildi ve İsrail’in saldırılarında her gün çok sayıda yeni masum sivilin hayatını kaybettiği anlatıldı.

İsrail de Washington Büyükelçiliği önünde Filistin e destek gösterisi düzenlendi #1

Konuşmalarda, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve ABD Başkanı Joe Biden’a da tepki gösterildi.

İsrail’e koşulsuz destek verdiği gerekçesiyle eleştirilen Biden yönetimine, göstericiler tarafından, “İsrail’e askeri yardımlara son ver.” çağrısı yapıldı.

İsrail de Washington Büyükelçiliği önünde Filistin e destek gösterisi düzenlendi #2

Gösterinin organizatörlerinden Amerikalı Filistinli aktivist Meryem Ebu-Ghazala, duygu ve düşüncelerini aktardı.

Her gün Filistin’deki çoğu çocuk masum sivillerin İsrail saldırılarında hayatını kaybettiğini görmekten büyük üzüntü yaşadığını anlatan Ebu-Ghazala, “Bu zulüm aslında yeni değil, 1948’de hatta ondan önce başladı.” dedi.

Biden yönetiminin, İsrail’e gönderdiği en küçük yardımda bile Filistinlilerin üzerine bomba olarak yağan askeri düzene katkı sağladığını ifade eden Ebu-Ghazala, “İsrail açık bir şekilde savaş suçları işliyor ve ABD de bunlara göz yumuyor.” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz