İsrail ordusunun, Gazze Şeridi’ne kara operasyonu açıklaması

0
200

İsrail ordusunun, Gazze Şeridi’ne kara operasyonu açıklaması

“KARA HAREKATI BAŞLADI”

İsrail ordusunun Filistinlilere yönelik saldırıları devam ediyor.

“HAREKAT KARMAŞASI”

Bu kapsamda İsrail hükümeti saldırıları yeni bir boyuta taşıdı.

İSRAİL’İN SALDIRILARI

İsrail Ordu Sözcüsü Jonathan Conricust yaptığı açıklamada, İsrail ordusunun Gazze Şeridi’ne kara operasyonu başlattığını söyledi.

Conricust, İsrail askerlerinin Gazze Şeridi’ne girmeye başladığını vurgulayarak, operasyonla ilgili şu aşamada daha fazla detay veremeyeceğini kaydetti.

Yerel kaynaklar atrafından İsrail askerlerinin bölgeye giriş yapmadığı yönünde haberler servis edilmesinin ardından İsrail tarafından yeni bir açıklama yapıldı.

Ordu sözcülüğü, “Gazze’ye girildiği” şeklindeki açıklamasını yinelemekten kaçınarak, “askerlerin girip girmediğini teyit edemeyiz” dedi.

İsrail ordusundaki bu karmaşanın yanında, Gazze’ye yönelik denizden, karadan ve havadan yoğun bombardıman devam ediyor.

Gazze Şeridi’ndeki Filistinli direniş grupları, İsrail polisinin işgal altındaki Doğu Kudüs’te yer alan Mescid-i Aksa ve Şeyh Cerrah Mahallesi’nden çekilmesi için 10 Mayıs Pazartesi günü yerel saatle 18.00’e kadar süre tanımıştı.

İsrail polisinin Mescid-i Aksa ve Şeyh Cerrah’tan çekilmemesi üzerine Filistinli direniş grupları İsrail’e çok sayıda roket fırlatmıştı.

Bunun üzerine İsrail ordusu, Gazze Şeridi’ne yönelik “Surların Muhafızı” adıyla askeri operasyon başlatıldığını bildirmişti.

İsrail ordusunun, Gazze Şeridi’ne kara operasyonu açıklaması #1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz