İpekyolu Belediyesi’nden İranlılara heykel yapımı dersi

0
140

İpekyolu Belediyesi’nden İranlılara heykel yapımı dersi

HEYKEL YAPIM SANATI ETKİNLİĞİ

Dünya çapında uygulanan alışveriş çılgınlığı Muhteşem Cuma devam ediyor.

“ETKİNLİKLER DEVAM EDECEK”

Türkiye de bu kapsamda 3 günlük alışveriş çılgınlığı için İranlı turist yoğunluğu yaşanıyor.

Özellikle Van, hem alışveriş hem de eğlence için İranlı turistlerin gözdesi. İl ve ilçe belediyeleri de farklı etkinliklerle turistleri eğırlıyor.

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili İhsan Emre Aydın’ın talimatları ile Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü ve İpekyolu Gençlik Merkezi’nin iş birliğinde CHP belediyelrinde görmeye alışık olduğumuz ‘Heykel Yapım Sanatı’ etkinliği düzenlendi.

İpekyolu Sanat Galerisi’nde düzenlenen etkinlikte çamurdan heykel yapımı, müzik, resim, karikatür gibi çeşitli alanlarda etkinlikler düzenlenirken vatandaşların yanı sıra İranlı turistler de yoğun ilgi gösterdi.

Renkli görüntülerin yaşandığı etkinlikte Kaymakam Aydın, sergilenen ürünleri tek tek inceleyerek vatandaşlarla ve İranlı turistlerle sohbet etti.

İpekyolu Belediyesi nden İranlılara heykel yapımı dersi #1

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili İhsan Emre Aydın bu tarz etkinliklerin Van’ın tanıtımı için oldukça verimli olduğunu belirterek, şartlar el verdiği sürece bu tür etkinliklerin devam edeceğini söyledi.

Vatandaşlar ve İranlı turistler ise etkinlikten duydukları memnuniyeti dile getirerek doyasıya eğlenme fırsatını kendilerine sunduğu için İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili İhsan Emre Aydın’a teşekkür ettiler.

İpekyolu Belediyesi nden İranlılara heykel yapımı dersi #2

İpekyolu Belediyesi nden İranlılara heykel yapımı dersi #3

İpekyolu Belediyesi nden İranlılara heykel yapımı dersi #4

İpekyolu Belediyesi nden İranlılara heykel yapımı dersi #5

İpekyolu Belediyesi nden İranlılara heykel yapımı dersi #6

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz