Hindistan Hava Yolları’nın 4.5 milyon yolcusunun verileri çalındı

0
212

Hindistan Hava Yolları’nın 4.5 milyon yolcusunun verileri çalındı

KREDİ KARTI, PASAPORT BİLGİLER…

Hindistan Hava Yolları (Air India), bilgisayar korsanlarının saldırısına uğradı.

“BÜYÜK ÜZÜNTÜ DUYUYORUZ”

Air India’nın sisteminde kayıtlı yaklaşık 4.5 milyon yolcunun verilerinin ele geçirildiği ortaya çıktı.

DİĞER HAVA YOLLARINDA BENZER DURUMLAR YAŞANDI

AFP’nin haberine göre, şirketten yapılan açıklamada, isimler, kredi kartı ve pasaport bilgilerinin çalınan veriler arasında olduğu aktarıldı.

Hindistan’da devlet kuruluşu olan hava yolu firması, kredi kartı şirketleriyle çalıştıklarını, veri güvenliği konusunda “güvenliği ihlal edilmiş sunucuların güvenliğini sağladıklarını” ve “dışarıdan uzmanlar” getirdiklerini bildirdi.

“Verdiğimiz rahatsızlıktan büyük üzüntü duyuyoruz. Yolcularımızın bize olan destekleri ve güvenleri nedeniyle kendilerine minnettarız.” denildi.

Hindistan Hava Yolları nın 4.5 milyon yolcusunun verileri çalındı #1

Air India’nın yaşadığı korsan saldırısı ilk değil. İngiltere merkezli British Airways, 2018’deki siber saldırıda 400 bin yolcunun bilgilerinin kaybolmasının ardından 28 milyon dolar para cezasına çarptırılmıştı.

Hong Kong merkezli Cathay Pacific, 2018’de 9 milyondan fazla müşterinin verilerinin çalınması nedeniyle 700 bin dolar para cezası aldı.

İngiltere merkezli EasyJet, geçen yıl yaptığı açıklamada, bilgisayar korsanlarının yaklaşık 9 milyon yolcunun e-postasını ve seyahat bilgilerini ele geçirdiğini açıklamıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz