Hatay’da yaralı halde bulunan şahin tedavi altına alındı

0
219

Hatay’da yaralı halde bulunan şahin tedavi altına alındı

İLK TEDAVİSİ YAPILDI

Dörtyol ilçesinde bir vatandaş tarafından arazide yaralı halde bulunan şahin, Hatay Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü’ne teslim edilecek.

“YARALI YABAN HAYVAN BULANLAR BİZİMLE İLETİŞİME GEÇEBİLİR”

Yaralı kuşu muayene eden veteriner İsmail Alaca, kuşun arı cinsi şahin türü olduğunu belirledi. Şahinin kanat altında ve çevresinde çarpmaya bağlı yaralanmalar olduğu tespit edildi.

İlk tedavisini yapan veteriner Alaca, şahinin tekrar doğal yaşam alanına bırakılması için Hatay Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğüne teslim edileceğini ve kalan tedavisi için Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezine gönderileceğini söyledi.

Hatay da yaralı halde bulunan şahin tedavi altına alındı  #1

Yaban Hayatını Koruma ve Dayanışma Derneği (YAKORDER) Başkanı Mustafa Özer, “Dörtyol ilçesinin göçmen kuşların geçiş güzergah yolları arasında bulunduğunu, göçmen kuşların tel ve ağaç dallarına takıldığı vakalar ile sık sık karşılaştıklarını söyledi. Özer, “Vatandaşlarımız yaralı bir yaban hayvanı ile karşılaştıklarında hemen 112, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlükleri ile bizimle irtibata geçebilirler” dedi.

Hatay da yaralı halde bulunan şahin tedavi altına alındı  #2

Hatay da yaralı halde bulunan şahin tedavi altına alındı  #3

Hatay da yaralı halde bulunan şahin tedavi altına alındı  #4

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz