Hatay’da polis uygulama noktasına ateş açıldı


Hatay’ın Antakya ilçesinde Derince Bölge Trafik Müdürlüğü önündeki kontrol noktasına bir araçtan açılan ateş sonucu 2 polis şehit oldu.

OTOMOBİLDEN POLİSLERE ATEŞ AÇILDI

Hatay'da polis uygulama noktasına ateş açıldı

2 POLİS TÜM MÜDAHALELERE RAĞMEN KURTARILMADI

ARAÇ TERK EDİLMİŞ BULUNDU

VALİ ATA: OLAYIN PKK TARAFINDAN YAPILDIĞI KESİN

Bölge Trafik Müdürlüğü önünde kente giriş-yapan araçlar üzerinde kontrol yapan polislerin üzerine, bir otomobilden ateş açıldı. Polislerin karşılık vermesi üzerine saldırganlar, olay yerinden kaçtı.

VATANDAŞLAR KAN VERMEK İÇİN HASTANEYE AKIN ETTİ

Polislerin anonsu üzerine olay yerine ambulanslar ve destek ekip gönderildi. Ağır yaralanan polisler, ambulanslar ile MKÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Çok kan kaybettiği belirtilen polislerden 2’si tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

SALDIRGANLAR 3 KİŞİ

Yaralı diğer polisin ise durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Hatay'da polis uygulama noktasına ateş açıldı

Olayın ardın bölgeyi ablukaya alan polis, kent genelinde operasyon başlattı. Yapılan çalışma sonucu saldırganların kullandığı otomobil, Alahan Mahallesi’nde terk edilmiş olarak bulunduğu öğrenildi.

Hatay'da polis uygulama noktasına ateş açıldı

Hatay Valisi Erdal Ata, kentte 2 polisin şehit olduğu, 1 polisin de yaralandığı terör saldırısıyla ilgili, “Şu anda tespitler, olayın PKK tarafından yapıldığı kesin. Olayla ilgili araştırma ve soruşturma devam ediyor. Kaçan teröristlerin yakalanması için de hem emniyetimiz hem de jandarma birliklerimiz arazide operasyon yapıyorlar.” dedi.

Hatay'da polis uygulama noktasına ateş açıldı

Ata, makamında yaptığı açıklamada, Antakya ilçesi girişindeki Bölge Trafik Amirliğinin olduğu bölgede sabit kontrol noktası bulunduğunu ve zaman zaman bu noktadan kaçmak isteyen araçların yandaki tali yollara saptığını belirtti.

Yaralı polis memurunun ameliyata alındığı Mustafa Kemal Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde kana ihtiyaç duyulduğu öğrenen vatandaşlar, hastaneye akın etti. Vatandaşlar, durumu ağır olan polis memuruna kan vermek için hastane önünde büyük bir kalabalık oluşturdu.

Hatay'da polis uygulama noktasına ateş açıldı

Hastaneye gelen Hatay Valisi Erdal Ata ve İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk ise yaralı polisin durumu hakkında bilgi aldı. Vali Ata’nın hastane çıkışa açıklama yapması bekleniyor.

Hatay'da polis uygulama noktasına ateş açıldı

3 kişi oldukları belirlenen saldırganın yakalanması için güvenlik güçlerinin başlattığı operasyon sürüyor.