Hamas, kendisini terör listesine alan ingiltere’ye karşı dava açacak

0
154

Hamas, kendisini terör listesine alan ingiltere’ye karşı dava açacak

”İNGİLİZ AVUKATLARLA ÇALIŞIYORUZ”

Hamas Hareketi Siyasi Büro Üyesi Musa Ebu Merzuk, Filistinli Mülteci Araştırmaları Merkezi’nin çevrim içi düzenlediği panelde ingiltere’nin kendilerini terör örgütü listesine alma kararına ilişkin açıklamalarda bulundu.

İNGİLTERE, HAMAS’I TERÖR ÖRGÜTÜ İLAN ETTİ

Ebu Merzuk, “Alınan kararın iptali için İngiliz avukatlarla bir strateji üzerine çalışıyoruz” dedi.

Konuşmasında ülkenin iç meselelerine değinen Merzuk, Filistin yönetimi ve Fetih Hareketi’ne “Filistin halkının çıkarları temelinde uzlaşı, ortaklık ve mücadele programı konusunda anlaşmaya varılması” çağrısında bulundu.

Ebu Merzuk, “Hamas’ın bölünmekten sağladığı bir çıkar yok. Vatanı, değişmez esasları ve direnişi korumak istiyor.” ifadelerini kullandı.

Hamas, kendisini terör listesine alan ingiltere ye karşı dava açacak  #1

İngiltere İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, 19 Kasım’da sunulan düzenlemenin parlamento tarafından onaylanmasının ardından Hamas’ın, yasaklı terör örgütü listesine dahil edildiği belirtilmişti.

Bu kararın, Hamas üyelerinin veya gruba destek çağrısında bulunanların 14 yıla kadar hapis cezasına çarptırılabileceği anlamına geldiği kaydedilen açıklamada, terör örgütleri listesinin karar çerçevesinde güncellendiği ifade edildi.

Daha önce Hamas’ın askeri kanadı olan İzzeddin el-Kassam Tugayları’nı terör örgütü ilan eden İngiltere, son adımıyla siyasi kanadı da yasaklamış oldu.

Hamas, kendisini terör listesine alan ingiltere ye karşı dava açacak  #2

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz