Güney Afrika’dan tahliye edilen 71 Türk, İstanbul’da karantinaya alındı

0
122

Güney Afrika’dan tahliye edilen 71 Türk, İstanbul’da karantinaya alındı

71 TÜRK TAHLİYE EDİLDİ

Geçtiğimiz günlerde ilk kez Güney Afrika’da tespit edildikten sonra farklı ülkelerde de rastlanmaya başlayan koronanın yeni varyantı Omicron’a (Nu) tehlikesi dünyaya yayılıyor.

KARANTİNAYA ALINDILAR

Aşılılara karşı da etkili olduğu belirtilen varyanta karşı Türkiye önlem almış ve bazı Afrika ülkeleriyle kara, hava ve deniz sınır seyahati yasağı getirilmişti.

Konuya ilişkin Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, önceki gün yaptığı açıklamada, “Nu varyantı kaynaklı artan vakalar sebebiyle; Botsvana, Güney Afrika Cumhuriyeti, Mozambik, Namibya ve Zimbabve’den ülkemize tüm kara, hava, deniz ve demiryolu sınır kapılarımız yoluyla bu geceden itibaren seyahat edilmesine izin verilmeyecektir” ifadelerine yer vermişti.

Tarifeli uçuşların durdurulmasının ardından Türkiye’ye dönemeyenler için tahliye seferi düzenlendi. Bu kapsamda Türk Hava Yolları tarafından Güney Afrika’nın Johannesburg kentinden gerçekleştirilen TK6943 sefer sayılı tahliye seferiyle 41 Türk vatandaşı bu sabaha karşı saat 06.00 sıralarında Türkiye’ye getirildi.

Yine THY’nin başkent Capetown’dan düzenlenen TK6945 sefer sayılı tahliye seferiyle ise 30 yolcu sabah saat 05.50 sıralarında yurda getirildi. Tahliye seferleriyle İstanbul Havalimanı’na ulaşan yolcular karantinada kalacak.

Güney Afrika dan tahliye edilen 71 Türk, İstanbul da karantinaya alındı #1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz