Gümüşhane’de yavru ayılar ile gülümseten diyalog

0
235

Gümüşhane’de yavru ayılar ile gülümseten diyalog

KAMERAYA YANSIDI

Gümüşhane’nin merkeze bağlı Dörtkaynak köyünde, gece saatlerinde yürüyüşe çıkan Kadir Demirel ve arkadaşları, duydukları sesler üzerine bahçeye gitti.

“AMATÖRLER TARAFINDAN YAKALANMASI İMKANSIZ BİR GÖRÜNTÜYDÜ”

Bahçede oyun oynayan ayılar, şahısların geldiğini fark edince saklandı. Kadir Demirel ve arkadaşları, yanlarındaki ışığı ayıların saklandığı yere tutarak seslenmeye başladı.

Ses ve ışığa kulak kabartan 2 yavru ayı saklandıkları yerden çıkınca, ortaya gülümseten görüntüler çıktı.

Demirel, yavru ayılara, “Annenizin yanına gidin. Ne yapıyorsunuz burada? Anneniz nerede?” diye seslendi. Yavru ayılar bir süre Demirel’i dinledikten sonra annelerinin yanına gitti. O anlar, cep telefonu kamerası ile kaydedildi.

Bu anları sosyal medya hesaplarından paylaşan Demirel, o gece yaşadıklarını şu sözlerle anlattı:

“Arkadaşlarla köyün içinde yürüyüş yaparken homurtular duyduk. Gece yarısı olduğu için yanımızda fenerler vardı. Biraz da tedirgin şekilde sesin geldiği yere fenerleri tuttuğumuzda 2 yavru ayının birbiriyle güreşip oyun oynadıklarını gördük. Oyun oynarken bizi fark etmediler bile. Bunun üzerine ben de onlara seslenince bize döndüler. Bu görüntü amatörler tarafından zor, belki de yakalanması imkansız bir görüntüydü. Ayıya bu kadar yaklaşılan ve adeta sohbet edilen bir görüntü daha görmedik. Bir süre sonunda annesi bizi uzaktan fark edince homurdandı ve yavrular hızla annelerine doğru kaçtı.”

Gümüşhane’de yavru ayılar ile gülümseten diyalog  #1

Gümüşhane’de yavru ayılar ile gülümseten diyalog  #2

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz