Gazze’den Batı Kudüs’e roket atıldı

0
93

Gazze’den Batı Kudüs’e roket atıldı

İSRAİLLİ 1 SİVİL YARALANDI

Gazze’deki Filistin direniş gruplarının İsrail’e Mescid-i Aksa’daki polisleri çekmesi için verdiği sürenin dolmasının ardından İsrail’in bazı bölgesinde siren sesleri duyulmaya başlandı.

6 ROKET ATILDI

İsrail ordusundan yapılan açıklamada, Batı Kudüs ve Beyt Şems kentlerinde sirenlerin çaldığı, İsrail’in güneyine de çok sayıda roket gönderildiği belirtilirken daha fazla ayrıntıya yer verilmedi.

BİR EVE İSABET ETTİ, HAFİF HASAR OLUŞTU

Ayrıca Gazze’den atılan anti tank mermisi nedeniyle İsrailli bir sivilin yaralandığı belirtildi.,

İSRAİL MECLİSİ BOŞALTILDI

Öte yandan İsrail’in Kanal 12 televizyonunda yer alan haberde, Gazze’den Batı Kudüs ve Beyt Şems kentine 6 roket atıldığı aktarıldı.

“BU DÜŞMANA VERDİĞİMİZ BİR MESAJDIR, İLERİ GİDERSE İLERİ GİDERİZ”

Gazze den Batı Kudüs e roket atıldı #1

FİLİSTİN, İSRAİL’E SÜRE TANIMIŞTI

Roketlerden birinin Batı Kudüs’ün banliyölerinden Mevasseret Zion’da bir eve isabet ettiği ve hafif hasar oluştuğu ifade edildi.

İSRAİL, FİLİSTİN’İ VURDU: 9 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Gazze den Batı Kudüs e roket atıldı #2

Roket sirenlerinin çalınması nedeniyle Batı Kudüs’te korku ve panik havası yaşandı.

Sirenler nedeniyle İsrail Meclisi boşaltıldı, Yahudilerin kutladığı “Kudüs günü” nedeniyle düzenlenen bayrak yürüyüşü de sonlandırıldı.

Öte yandan, Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubyede yaptığı yazılı açıklamayla roket atışlarını doğruladı.

Gazze den Batı Kudüs e roket atıldı #3

İsrail’in Doğu Kudüs’teki saldırıları ve işlediği suçlar ile Şeyh Cerrah Mahallesi’nde yaşananlara karşı böyle bir adım attıklarını belirten Ebu Ubeyde, “Bu, düşmana verdiğimiz bir mesajdır. İyice anlamalıdır ki, geri çekilirse geri çekiliriz; ileri giderse ileri gideriz.” ifadelerini kullandı.

Filistin direniş grupları, işgal altındaki Doğu Kudüs’te yer alan Mescid-i Aksa ile Şeyh Cerrah Mahallesi’ndeki polisleri çekmesi ve gözaltına alınan Filistinlileri serbest bırakması için İsrail’e yerel saatle 18.00’e kadar süre tanımıştı.

Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail savaş uçakları tarafından Gazze Şeridi’ne düzenlenen saldırıda 3’ü çocuk 9 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Gazze den Batı Kudüs e roket atıldı #4

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz