Gaziantep’te satırlı, bıçaklı kavga

0
236

Gaziantep’te satırlı, bıçaklı kavga

POLİSİ GÖRÜNCE KAÇTILAR

Gaziantep’in Şehitkamil ilçesine bağlı Eski Dülük Caddesi’nde, yabancı uyruklu iki ayrı grup arasında bilinmeyen bir nedenle kavga çıktı.

MAHALLELİ İSYAN ETTİ

Cep telefonu kamerası ile görüntülenen kavgada bıçak ve satırlar çekilirken, taş ve sopalar ise havada uçuştu.

“ÇOCUKLAR DIŞARI ÇIKAMAZ OLDU”

Mahallelinin korku dolu anlar yaşadığı kavgada 4 kişi hafif şekilde yaralandı. Olaya karışan taraflar olay yerine gelen polisleri görünce de kaçarak gözden kayboldu.

“KİRALIK EV ARAMAYA BAŞLADIM”

“EVLERİMİZİ SOYUYORLAR”

Kavga nedeniyle araç, iş yeri ve evlerinin zarar gördüğü mahallede yaşayanlar ise sık sık yaşanan benzeri kavgalar nedeniyle tedirgin olduklarını söyledi. Yetkililere yardım çağrısında bulunan mahalleli, kendileri ve çocuklarının da zarar görebileceğini söyleyerek, olayların bir an önce sona erdirilmesi gerektiğini belirtti.

Gaziantep te satırlı, bıçaklı kavga #1

Sokağa çıkmaya bile korktuklarını ve mahalleyi terk etmeyi düşündüklerini belirten mahalle sakinlerinden Sinan Er, “Mahallede sürekli kavga oluyor. Taşlı, sopalı, satırlı ve bıçaklı kavgalar nedeniyle ortalık kan revan oluyor. Bu kavgalar nedeniyle bıktık, mahalle halkı da bundan bezdi. Gençlerimizi, çocuklarımızı sokağa çıkarmaya korkar olduk, huzurumuz kalmadı.

Burada ev sahibi olduğum halde başka yerde kiralık ev aramaya başladım ki çocuklarıma bu kavgalarda bir şey olmasın. Sürekli kendi aralarında kavga ediyorlar, arada bizim gençlere de sataşıyorlar. ‘Büyük bir olay olmasın, kimseye bir şey olmasın’ diye gençlerimizi zorla tutuyoruz ama bu böyle gitmez. Buna bir çözüm bulunması lazım.” dedi.

Gaziantep te satırlı, bıçaklı kavga #2

Ahmet Bozkurt isimli bir başka vatandaş ise “Mahallemizde yabancı uyruklu gruplar arasında sürekli kavgalar çıkıyor. Bunlar grup halinde gelip mahallemizde kavga ediyor. Evimizde huzursuz oluyoruz. Evimizden kapının önüne çıkamaz olduk. Zaten gruptakiler hırsızlık da yapıyor. Evimizin kapısı açık olsa evimize girip hurda niyetine eşyalarımızı çalıyorlar. Yetkililerin buna çözüm bulmasını arzu ediyoruz. Yoksa çocuklarımızın, bizlerin başı belaya girecek. Bunlar araçlara, evlere, dükkanlara zarar veriyor. Çocuklarımız markete gönderemez hale geldik.” diye konuştu.

Gaziantep te satırlı, bıçaklı kavga #3

Gaziantep te satırlı, bıçaklı kavga #4

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz