Fethullah olan ismini Yusuf olarak değiştirdi


Siirt’te yaşayan Fethullah Tardu isimli vatandaş, mahkeme kararıyla yeni ismine kavuştu.

ADI ARTIK YUSUF

Tardu’nun işleme konulan dilekçesi, değerlendirilmek üzere Baykan Asliye Hukuk Hakimliğine gönderildi.

ÇOK MUTLUYUM, HUZURLUYUM

42 yıl taşıdığı Fethullah ismini, mahkeme kararıyla Yusuf olarak değiştiren Tardu, yeni kimliğine kavuştu.

FETÖ CANIMIZA KASTETTİ

Yusuf Tardu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ismini, 15 Temmuz’da ülkeye, devlete ve millete yönelik gerçekleştirilen darbe girişiminden dolayı değiştirme kararı aldığını söyledi.

Fethullah olan ismini Yusuf olarak değiştirdi

Darbe teşebbüsünün kabul edilemez olduğunu vurgulayan Tardu, 15 Temmuz’daki girişimin ardından isminden rahatsızlık duyar hale geldiğini aktardı.

“Fethullah’ın manası Allah’ın fethi demektir. Fethullah, İslam’a uygun bir isim olduğundan gurur duyuyordum ancak terör örgütü aklıma geldikçe ve 15 Temmuz’dan sonra dışarıda, her yerde beni çağırdıkları zaman bu ismi taşımaktan rahatsızlık duydum. İsmimi değiştirdim, çok mutluyum, huzurluyum.” diyen Tardu, şöyle devam etti:

Fethullah olan ismini Yusuf olarak değiştirdi

“FETÖ canımıza silahlarımızla kastetti. Allah’ın izniyle bu FETÖ terör örgütüyle her konuda savaşacağız. İsmimi Yusuf olarak seçmemin sebebi çok sevdiğim, değer verdiğim bir arkadaşımın bu adı taşıması. Umarım örnek olur. Her konuda devletimize, milletimize, Türkiye’ye sahip çıkan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı ve yapacağı bütün icraatlara istinaden ismimi değiştirdim.”