Faruk Fatih Özer’in yurt dışına kaçışının görüntüleri ortaya çıktı

0
117

Faruk Fatih Özer’in yurt dışına kaçışının görüntüleri ortaya çıktı

ÖZER’İN KAÇIŞ GÖRÜNTÜLERİ

Yaklaşık 400 bin kişinin mağduriyetine yol açan Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in yurt dışına kaçışına ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı.

CHECK-IN İŞLEMİ ANI

Özer, 108 milyon dolarlık vurgunla Arnavutluk’a kaçmıştı.

ÇIKIŞINI SIRADAN BİR SEYAHAT GİBİ GÖSTERMEYE ÇALIŞTI

Söz konusu kripto para borsasına yönelik soruşturma kapsamında kırmızı bültenle aranan şirketin kurucusu ve yöneticisi Özer’in, İstanbul Havalimanı’ndan yurt dışına kaçışına ilişkin yeni bilgi, fotoğraf ve görüntüler yayınlandı.

YAŞANAN SÜREÇ

Güvenlik kamerası görüntülerinde, Özer’in, 20 Nisan Salı günü 17.15 sıralarında 34 DFC 567 plakalı siyah renkli otomobil ile havalimanına geldiği ve 3 numaralı kapı karşısında bulunan otopark girişinde aracını valeye teslim ederek arka koltuktaki sırt çantasını aldığı görülüyor.

Özer’in daha sonra yürüyerek 3 numaralı kapıya geldiği, 17.21’de terminale giriş yaptığı, saat 17.46’da ise M-18 numaralı bilet kontuarında check-in işlemini yaparak ayrıldığı anlar görüntülere yansıyor.

Faruk Fatih Özer in yurt dışına kaçışının görüntüleri ortaya çıktı #1

Güvenlik kamerası kayıtlarında, dış hatlar gidiş terminalinde saat 17.57’de 32 numaralı pasaport kontuarından çıkış işlemlerini yaptıran Faruk Fatih Özer’in, arındırılmış alanda bir süre dolaştıktan sonra 19.25 sıralarında C-4 uçuş kapısından işlem yaparak Arnavutluk’un başkenti Tiran’a gidecek olan uçağa bindiği anlar yer alıyor.

Kayıtlarda, Özer’in havalimanı içerisinde bulunduğu süre boyunca herhangi bir kişiyle temasının olmadığı ancak sakin görüntüsüyle, çıkışını sıradan bir seyahat gibi göstermeye çalıştığı da dikkati çekiyor.

Faruk Fatih Özer in yurt dışına kaçışının görüntüleri ortaya çıktı #2

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, kullanıcıların Thodex adlı kripto para borsasındaki hesaplarına erişemediği ve şirket sahibinin yurt dışına kaçtığı yönündeki ihbar üzerine 22 Nisan’da resen soruşturma başlatılmıştı.

Bu kapsamda şirket sahibi şüpheli Faruk Fatih Özer’in 20 Nisan’da yurt dışına çıktığı resmi belge ve kayıtlarla doğrulanırken, şirketin resmi adreslerinde herhangi bir faaliyet olmadığı belirlenmişti.

Hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılan Özer’in de arasında bulunduğu 82 şüpheli hakkında gözaltı kararı verilmişti.

Faruk Fatih Özer in yurt dışına kaçışının görüntüleri ortaya çıktı #3

Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, İstanbul merkezli 8 ilde düzenlenen operasyonda 81 şüpheli yakalanmış, şüphelilerden Faruk Fatih Özer’in ağabeyi Güven Özer ile kardeşi Serap Özer’in de aralarında bulunduğu 6’sı tutuklanmıştı. Ayrıca, şüphelilerden 38’i adli kontrol şartıyla, 37’si ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

Interpol tarafından 23 Nisan’da hakkında kırmızı bülten çıkarılan Thodex’in sahibi Faruk Fatih Özer’in, yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

Faruk Fatih Özer in yurt dışına kaçışının görüntüleri ortaya çıktı #4

Faruk Fatih Özer in yurt dışına kaçışının görüntüleri ortaya çıktı #5

Faruk Fatih Özer in yurt dışına kaçışının görüntüleri ortaya çıktı #6

Faruk Fatih Özer in yurt dışına kaçışının görüntüleri ortaya çıktı #7

Faruk Fatih Özer in yurt dışına kaçışının görüntüleri ortaya çıktı #8

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz