Ezine Çayı’nın taşma anı ve panik anları

0
106

Ezine Çayı’nın taşma anı ve panik anları

“GÖTÜRDÜ KÖPRÜYÜ; KAÇIN, KOŞUN”

Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde sele neden olan Ezine Çayı’nın taşma anının cep telefonu kamerası görüntüsü ortaya çıktı.

ERDOĞAN DİKKAT ÇEKMİŞTİ

Çayın kenarındaki binalardan birinin balkonundan çekilen görüntüde, şiddetli yağış ile birlikte su seviyesi yükselen çayda sürüklenen ağaç ve kütüklerin, ilçe merkezindeki köprüyü tıkadığı görüldü.

Köprünün altındaki boşluğun kapanmasıyla çayın taştığı, sel suyunun cadde ve sokakları içine aldığı anlar anbean kameraya yansıdı.

Bu arada selin geldiğini fark eden caddedekilerin sağa sola panik içinde kaçtıkları da görüldü.

Görüntüyü çeken kişi ve yanındakilerin ise “Götürdü köprüyü; kaçın, koşun. Bu ne böyle? Allah’ım sen bizi koru” dedikleri duyuldu.

Öte yandan Ezine Çayı’nın taşmasına neden olan düz köprüye, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da ilçede cuma namazının ardından yaptığı konuşmada dikkat çekti.

Erdoğan, “Helikopterde Adil Bakanıma söyledim; artık düz köprü değil kemer köprü ile de işte biliyorsunuz, bütün bu ağaçlar geliyor ve buraları tıkıyor. Mümkün olduğunca da betondan öte bunları inşallah taş köprü olarak da kemer köprüyü yapıp, bunların köprü altından gitmelerini de sağlamış olacağız. Bunun proje çalışmalarını da bakanlık şu anda yürütüyor.” dedi.

Ezine Çayı nın taşma anı ve panik anları #1

Ezine Çayı nın taşma anı ve panik anları #2

Ezine Çayı nın taşma anı ve panik anları #3

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz