Eyüpsultan’da 2 çocuğu tarafından dolandırıldı

0
107

Eyüpsultan’da 2 çocuğu tarafından dolandırıldı

“HEPSİNDE GÖZÜM YOK, OĞLUM İÇİN İSTİYORUM”

75 yaşındaki Ayşe Korucu, İstanbul Eyüpsultan’da zihinsel engelli oğlu Deniz Korucu ile birlikte yaşıyor.

“BENİ İSTEMİYORLAR”

Ayşe Korucu, çocukları Yeliz Akgün ve Cengiz Korucu’nun kendisini dolandırdıklarını söyledi.

“İŞİ OLDU BİTTİYE GETİRDİLER”

Dükkan ve evleri üzerlerine geçirdiklerini söyleyen anne Korucu, çocuklarından şikayetçi oldu.

“TEZGAH KURMUŞLAR”

Ayşe Korucu, 2 çocuğu hakkında avukatı aracılığıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na “nitelikli dolandırıcılık” suçundan suç duyurusunda bulundu.

Ayşe Korucu, “Yavrularım, ‘Sen uğraşma vekaletini bize ver, biz hemen hallederiz’ deyip, beni notere götürdü. Mirası emaneten üzerlerine geçirdiler. Deniz’in boşanma davası vardı, sonuçlandı. Sonra miras hakkımızı geri istedik. Hepsinde gözüm yok bu yaştan sonra ama Deniz için istiyorum.

Çünkü onun bir evi olsun, Darülaceze’ye verir, kendine baktırır. Onu emekli yaptırdım, maaş alıyor. Ben onun için yaşıyorum. Yeliz ve Cengiz’e, mirası tekrar bölüşelim dedim. ‘Sen para düşünüyorsun’ dediler. Ben bu yaştan sonra parayı ne yapayım?

Onlar Deniz’imi düşünmeyince mecbur kaldım. İnsanının evladı böyle olur mu? Dünya benim için onlar. Deniz’im beni çok dinler, daha beni bir gün kırmadı. Düştüğümde bana o bakar.” dedi.

Korucu, kızı Yeliz’in kendisinden şu an oturduğu ev için kira istediğini de iddia etti.

Eyüpsultan da 2 çocuğu tarafından dolandırıldı  #1

Deniz Korucu da “Kardeşlerim beni dolandırdı. Beni istemediler, kovdular. Ben hakkımı istiyorum. Annemin hakkını, benim hakkımı yediler.” diye konuştu.

Eyüpsultan da 2 çocuğu tarafından dolandırıldı  #2

Ayşe Korucu’nun avukatı Neslihan Memişoğlu ise yaşananları şöyle anlattı;

“Eyüpsultan’da merkezi konumda iki daire ve bir dükkan sahibiler. Babalarından kalan miras. Deniz Bey’in geçmişte, dava çekişmeli ve maddi manevi tazminat istemli boşanma davası oldu. Deniz, eşi ve eşinin ailesiyle sorunlar yaşadı.

Bunları öne sürerek kardeşleri Yeliz ve Cengiz, Tapu Müdürlüğü’ne gidiyorlar, anne ve kardeşlerinin hisselerini kendi üzerlerine alıyorlar.

Şu an müvekkillerimin üzerine hiçbir şey kayıtlı değil. Kardeşler, işi oldu bittiye getiriyorlar. Deniz’in boşanma davası bitiyor ve çocuğunun velayetini alıyor. Anne Ayşe Korucu diyor ki; ‘Artık tapuları düzeltelim, bu gerçek bir satış değil, sizin üzerinizde emanet olan bir şey.’ Çocukları ise sürekli oyalıyor, ‘Hayır biz vermeyiz’ diyorlar.

Daha sonra da annelerine, ‘Senin aklın gidip geliyor, Deniz’in hâlâ zihinsel engeli var’ diye söylüyorlar.

Biz İstanbul 2. Asliye Hukuk Mahkemesi’ne karşılıksız verilen taşınmazların tekrardan müvekkillerime iade edilmesi ve miras payının iade edilmesi için tapu tescil iptal davası açtık. Mahkeme taşınmazlara tedbir koydu.

Eyüpsultan da 2 çocuğu tarafından dolandırıldı  #3

Biz evlat olarak gelip annelerinden özür dileyecekler, haklarını teslim edecekler diye beklerken bunlar avukat tutuyor.” diyen avukat Memişoğlu, “Avukat  bir cevap dilekçesi veriyor. Diyor ki; ‘Biz bu malları sattık.’  Biz de dolandırıldığımızı anladık.  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na ‘nitelikli dolandırıcılık’ suçundan dilekçe verdim.

Anne ve oğlu, miras dışı bırakılmıştır. Benim müvekkillerimin biri yaşlı, diğeri zihinsel engelli. Anne ve oğlu her gün sabaha kadar ağlıyor. Annelerini öldürecekler kahırlarından. Bu genç de annesi ölünce ortada kalır. Deniz’in bir yavrusu var. Onu da yetimhaneye verirler, böyle bir tezgah kurmuşlar.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz