Eskişehir’de Örümcek Adam kostümüyle koronavirüs aşısı oldu

0
353

Eskişehir’de Örümcek Adam kostümüyle koronavirüs aşısı oldu

”DİSİPLİNİ ELDEN BIRAKMAMALIYIZ”

Eskişehir Odunpazarı ilçesinde yaşayan endüstriyel dağcı Tamer Uysal, aşının önemine dikkat çekmek için aşı randevusu aldığı ilçeye bağlı 13 Nolu Aile Hekimliği Birimine Örümcek Adam kostumüyle gitti.

”AŞI OLMAK TOPLUMSAL GÖREVİMİZ”

Örümcek Adam kostümüyle vatandaşların ilgisini çeken Uysal, aşının toplumsal bir görev olduğunu dile getirdi.

Uysal, zorlu meslekler arasında yer alan dış cephe cam temizliğini iş olarak seçtiğini ve profesyonel dağcı olduğunu dile getirerek, “Dağcılıkta bir kural vardır, zirveye çıkarken gösterilen disiplini, zirveden inerken de göstermelisin. Fakat dağcılık kazalarının çoğu da kamp alanına dönerken, yani zirveden inerken olur. An itibarıyla salgının sonuna geliniyorken disiplini elden bırakmamalıyız.” dedi.

Eskişehir de Örümcek Adam kostümüyle koronavirüs aşısı oldu #1

Türkiye’de aşılanmanın hızla gerçekleştirildiğine değinen Uysal, şöyle konuştu:
“Her sağlık biriminde sıralar var. İçeri girip, aşınızı olup çıkıyorsunuz. Aşının az olduğu dönemde ‘eyvah’ diyenler, bugün gidip aşılarını olmalı. Korkulacak bir şey yok. Az önce aşımı oldum ve hissetmedim bile. Ayrıca aşı olmak toplumsal görevimiz. Hepimiz yıprandık. Normal hayata dönebilmemiz için aşı olmamız şart.

Devletimiz sağ olsun her gün rekor sayıda aşı yapıyor. Vatandaşlar da duyarlı. Korkan, çekinen insanlara da tavsiyem bir an önce aşı olsunlar. Örümcek Adam bile aşı oluyorsa, ‘bana bir şey olmaz’ dememek lazım.”

Eskişehir de Örümcek Adam kostümüyle koronavirüs aşısı oldu #2

Eskişehir de Örümcek Adam kostümüyle koronavirüs aşısı oldu #3

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz