Erzurum’da fedakar çiftçi kendini alevlerin içine attı

0
79

Erzurum’da fedakar çiftçi kendini alevlerin içine attı

ARACINDA ÇIKAN YANGIN DEPOYA SIÇRADI

Erzurum’un Tortum ilçesinin Kazandere Mahallesi’nde yaşayan 32 yaşındaki çiftçi Kamacı, 5 Aralık Pazar günü otomobilini, garaj ve odunluk olarak kullandığı depoya park edip evine gitti.

CANINI HİÇE SAYARAK DEPOYA GİRDİ

Bir süre sonra depodan duman çıktığını gören komşuları, durumu Kamacı’ya bildirdi.

YANAN OTOMOBİLİNE BİNDİ

Depoya geldiğinde LPG’li aracında çıkan yangının depoya da sıçradığını fark eden Kamacı, yangının daha fazla büyüyüp bitişikteki komşularına ait ev ve ahırın yanı sıra ot ile odunluklara sıçramaması için yoğun çaba sarf etti.

ELLERİ VE VÜCUDU YANDI

ARABASI CİDDİ HASAR GÖRDÜ

HASTANEYE KALDIRILDI

Kamacı, bu süreçte alevlerle kaplanan aracını, komşularının yardımıyla bağladığı iple dışarı çıkartıp buradan uzaklaştırmak istedi. Ancak el freni çekili olduğu için aracı çekemeyen Kamacı, LPG’li otomobilin patlaması ve yangının daha da büyümesi ihtimaline karşılık aracına binmeye karar verdi.

“ARACI DEPODAN ÇIKARMASAYDIK KÖYÜN YARISI YANARDI”

Kamacı, alevler arasında olmasına ve patlama ihtimali bulunmasına rağmen depodaki aracına binip, el frenini indirdikten sonra komşularının yardımıyla aracı iple çekerek depodan uzaklaştırdı.

“AMACIM ARABAYI KURTARMAK DEĞİL YANGINI ÖNLEMEK”

Erzurum da fedakar çiftçi kendini alevlerin içine attı #1

TEDAVİSİ YAPILIYOR

Böylece yangının büyümesini önleyerek komşularının zarar görmesini engelleyen Kamacı’nın, elleri ve vücudunun çeşitli yerlerinde yanıklar oluştu. Çıkan yangın ise Kamacı ve komşularının desteğiyle söndürüldü.

Olayda, Kamacı’nın otomobili kullanılamaz hale geldi, aracın bulunduğu depo da ciddi zarar gördü.

Komşuların yardımıyla ambulansla Tortum Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Kamacı, buradaki müdahalenin ardından Erzurum Şehir Hastanesi Yanık Tedavi Merkezine sevk edildi. Yaşadığı kabus dolu olayı unutamayan Kamacı’nın tedavisi sürüyor.

Salim Kamacı ifadelerinde, “Arabayı depodan dışarı çıkarmaktan başka çaremiz yoktu. Ot, saman, odunluk ve hayvanların ahırları, yanan arabanın olduğu deponun bitişiğindeydi. Hem yangının büyümesini önlemek hem yangında LPG’li otomobilde patlama meydana gelip mahalle zarar görmesin diye arabayı dışarıya almak zorundaydık. Eğer arabayı dışarıya almasaydım köyün yüzde 50’si yanardı.” dedi.

Erzurum da fedakar çiftçi kendini alevlerin içine attı #2

Arabayı depodan çıkarmadan yangını söndürme ihtimallerinin olmadığını vurgulayan Kamacı, “Arabayı dışarıya çıkarmasaydım evim, komşuların evleri, ahırları ve hayvanları yanacaktı. Mecbur kaldığım için kendimi ateşin içine attım. Zaten araba yanıyordu, amacım arabayı kurtarmak değil yangının büyümesini önlemekti.” diye konuştu.

Kamacı, yaşadığı olayın etkisinden kurtulamadığını dile getirerek, başına gelen talihsiz olayda aracını kaybettiğini aktardı.

Erzurum Şehir Hastanesi’nde tedavisinin güzel geçtiğini ve hizmetlerden memnun kaldığını belirten Kamacı, hastane doktor ve personeline ilgi ve alakasından dolayı teşekkür etti.

Yanık Tedavi Merkezi doktorlarından Onur Ceylan da vücudunun çeşitli yerlerinde 2 ve 3. derece yanıklar oluşan Kamacı’yı yakından takip ettiklerini, tedavinin sürdüğünü kaydetti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz