En ucuz ekmekler Sivas ve Kayseri’de satılıyor

0
171

En ucuz ekmekler Sivas ve Kayseri’de satılıyor

“Sadece ekmek değil bütün ürünler indirimli”

Türkiye’de bütün il ve ilçelerde ekmek 4 ila 5 TL arasında satılıyor.

“Ufak ufak kâr da kalıyor”

Geçtiğimiz günlerde, Sivas’ta bir fırının ekmeği 2 TL’den satmasının haberini yapmıştık.

Şimdi de Kayseri’nin Develi ilçesine bağlı Sindelhöyük Mahallesi’nde, bütün fırın ve bakkallarda ekmeğin 2,5 TL’ye satıldığı bilgisi geldi.

Sadece ekmek değil bütün ürünleri indirimli fiyata sattıklarını belirten mahalle esnafları; “Sindelhöyük’te her yerde ekmek 2.5 TL. Soysallı, Karacaviran, Devetepesi, Saz, Çayırözü ve Develi’den gelip ekmek alıyorlar, hatta süt getiren Kızıklılar bile buradan alıyor ekmeği. Sadece ekmeklerimiz değil, çaylarımızda da indirim var. 10 lira fark ediyor 1 kilo çayda. Bütün ürünlerimizde indirim vardır, mantı, makarnadan tut aklına gelen bütün ürünler indirimli.” diye konuştu.

ekmek

İHA’nın haberine göre, bir diğer esnaf ise ekmeği 2,5 TL’ye satmalarına rağmen kâr ettiklerini de ifade ederek, “Taze ekmekleri 2.5 TL’den veriyoruz. Türkiye’de en ucuz ekmeğin burada diye tahmin ediyoruz. Çoğu yerde satılan ekmek fiyatlarının bayağı aşağısında ekmek satıyoruz. Bizim çok bir kâr amacımız yok, insanlara hizmet etmiş oluyoruz. Ama ister istemez ufak ufak kâr da kalıyor.” ifadelerini kullandı.

ekmek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz