Emniyetten Alparslan Türkeş’i anma etkinliğinde çıkan kavgaya ilişkin açıklama

0
137

Emniyetten Alparslan Türkeş’i anma etkinliğinde çıkan kavgaya ilişkin açıklama

4 KİŞİ YARALANDI

Alparslan Türkeş Vakfı Genel Sekreterliği’nce, dün MHP kurucu Genel Başkanı merhum Alparslan Türkeş’in doğum günü için Yenimahalle ilçesindeki Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde anma etkinliği düzenledi.

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDEN AÇIKLAMA

Etkinlik sırasında salona giren yaklaşık 50 kişilik grup ile programı düzenleyenler arasında kavga çıktı. Masa ve sandalyelerin havada uçuştuğu kavgada, 4 kişi yaralandı.

“PERSONELİMİZ OLAYI SONLANDIRMIŞTIR”

Ankara Emniyet Müdürlüğü’nce olayla ilgili yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, Alparslan Türkeş Vakfı Genel Sekreterliğince anma etkinliğinin düzenleneceğinin Ankara Valiliğini bildirildiği belirtilerek, şunlar kaydedildi:

“İlimizde düzenlenecek olan her türlü açık hava toplantısı ve kapalı yer etkinliğinde olduğu gibi etkinlikle ilgili risk değerlendirilmesi yapılarak İl Emniyet Müdür Yardımcısı emrinde yeteri kadar personelle görev alınmıştır. Organizasyonu düzenleyen kuruluş tarafından katılımcı sayısı ve isimlerine ilişkin bir bildirimde bulunulmadığı için katılımcı olarak gelenler üst aramaları yaptırılarak bina içerisine alınmıştır. Etkinliğe katılımcı gibi gelen şahıslarla etkinliği düzenleyenler arasında salon içerisinde arbede çıkmış, görevli personel ve çevik kuvvet personelimiz salon içerisine girerek grupları ayırmış ve olay sonlandırılmıştır. Konuyla ilgili tahkikat devam etmektedir.”

Emniyetten Alparslan Türkeş i anma etkinliğinde çıkan kavgaya ilişkin açıklama #1

Emniyetten Alparslan Türkeş i anma etkinliğinde çıkan kavgaya ilişkin açıklama #2

Emniyetten Alparslan Türkeş i anma etkinliğinde çıkan kavgaya ilişkin açıklama #3

Emniyetten Alparslan Türkeş i anma etkinliğinde çıkan kavgaya ilişkin açıklama #4

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz