Eklem ağrılarını şıp diye kesiyor: Limon kabuğu kürü yapılışı

0
97

Eklem ağrılarını şıp diye kesiyor: Limon kabuğu kürü yapılışı

LİMON KABUĞU KÜRÜ İÇİN MALZEMELER

Ağırlıklı olarak yaşlı insanlarda görülen eklem ağrıları, yürüyüş gibi basit aktiviteleri bile zorlaştırabiliyor.

LİMON KABUĞU KÜRÜNÜN HAZIRLANIŞI

Eklem ağrılarını çözmek için kullanılan çeşitli yöntemler bulunuyor. Ancak uzmanlar, en doğal ve en etkili çözümün limon kabuğu olduğunu belirtiyor.

C vitamini bakımından oldukça zengin olan limon, bildiğiniz üzere pek çok hastalığa iyi geliyor. İlaç yerine doğal tedavi yöntemlerini tercih edenlerin en sık kullandığı ürünlerden biri olan limon, dayanılmaz eklem ağrılarının da bir numaralı düşmanı.

Eğer limonun kabuğunu çöpe atıp suyunu ve meyvesini tüketiyorsanız bunu yapmayı bırakın. Çünkü limon kabuğu ile birlikte sağlık için faydalı besin maddelerini de çöpe atmış oluyorsunuz.

Limon kabuğunun içerisinde bulunan esans yağları, kan damarlarını rahatlatıyor ve eklemlerdeki ağrıları önemli ölçüde azaltıyor. Limon kabuğunda bulunan anti iltihap özelliklere sahip zengin özlü yağlar, sinir ağrılarını yok etmede de etkili rol oynuyor.

Ayrıca iltihap sökücü etkisiyle de önemli bir besin kaynağı olan limon kabuğu, yüksek ateşle mücadelede yardımcı olan güçlü bir antiseptiktir.

Peki limon kabuğu kürü nasıl yapılır? İşte eklem ağrılarını çözecek limon kabuğu kürünün nasıl yapıldığını sizler için anlattık.

Eklem ağrılarını şıp diye kesiyor: Limon kabuğu kürü yapılışı #1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz