Dr. Ali Edizer, GATA’daki görevine dönüyor

0
85

Dr. Ali Edizer, GATA’daki görevine dönüyor

“BİR BAŞKASINI SEVİYORSANIZ ONU DA ALIN”

Eski adıyla GATA, yeni adıyla Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde başhekim yardımcısı olarak görev yapan Dr. Ali Adizer’in, sosyal medya paylaşımları Türkiye’nin gündemine oturmuştu.

GÖREVDEN ALINMIŞTI

Paylaşımlarında, medeni hukuk düzenini eleştiren Edizer, aldatmak yerine takipçilerine ikinci bir eş almalarını tavsiye etmesi büyük tepki çekmişti.

MAHKEME HUKUKA UYGUN BULMADI

Edizer paylaştığı videoda, “Yapmayın, etmeyin kardeşim. Dün işittim, gül gibi bir yuva yıkılıyor. Niye yıkılıyor koca aldattı diye. Ayıptır, günahtır. Oğlum neden aldatıyorsunuz. Allahuteala size ruhsat vermiş. Bir başkasını seviyorsanız, onu da alın. İnsan yuvasını yıkar mı? Medeni kanunla zaten mücadele ediyoruz. Ama bizi bacılara mahcup etmeyin.” ifadelerini kullanmıştı.

“SIRADA GATA’YA DÖNÜŞ VAR”

Büyük tepkiye neden olan bu olayın ardından Sağlık Bakanlığı harekete geçmiş ve GATA’daki görevinden alınan Dr. Ali Edizer, Güdül İlçe Devlet Hastanesi’ne gönderilmişti.

Edizer, kararın iptali için idari mahkemeye dava açtı. Ankara 15. İdare Mahkemesi konuya ilişkin kararını verdi.

Mahkeme, Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün Edizer’in, Güdül’de görevlendirme işleminin hukuka aykırı olduğu hükmünü verdi.

Karar sonrası sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Dr. Edizer, “Güdül’e veda zamanı. Bir hukuksuzluk daha izole edildi. İnşallah sırada GATA’ya dönüş var. Birikim ve gayretleriyle mücadelemizde büyük payı olan avukat arkadaşlarımı tebrik ediyorum.” açıklaması yaptı.

Dr. Ali Edizer, GATA daki görevine dönüyor #1

Dr. Ali Edizer, GATA daki görevine dönüyor #2

Dr. Ali Edizer, GATA daki görevine dönüyor #3

Dr. Ali Edizer, GATA daki görevine dönüyor #4

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz