Diyarbakır’da askeri tesise saldırı

0
95

Diyarbakır’da askeri tesise saldırı

MAKET UÇAKLARLA SALDIRI

Diyarbakır’da gece saatlerinde kent genelinde duyulan patlama sesinin ardından polis ve jandarmada alarm düzeyine geçildi.

BAKANLIKLARDAN SALDIRI GİRİŞİMİ AÇIKLAMASI

Harekete geçen ekiplerin yaptığı incelemede patlamanın 8’inci Ana Jet Üs Komutanlığı’na ait askeri bölgeden geldiği belirlendi.

Bölgeye çok sayıda sağlık görevlileri ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

Ekiplerin olaya müdahalesi sürerken, yaklaşık yarım saat sonra ikinci patlama sesi daha duyuldu.

Maket uçaklarla yarım saat arayla düzenlenen saldırıların ardından silah sesleri duyuldu. Can kaybı ve yaralının olmadığı patlamalardan sonra güvenlik önlemleri üst düzeye çıkartıldı.

Diyarbakır da askeri tesise saldırı #1

Patlamaların ardından Milli Savunma Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı’nca açıklama yapıldı. Bakanlık açıklamalarında 8’inci Ana Jet Üs Komutanlığı’na maket uçakla saldırı girişiminde bulunulduğu, hasar meydana gelmediği bildirildi.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Diyarbakır’da bulunan 8’inci Ana Jet Üs Komutanlığımıza 00:30 civarında maket uçaklarla saldırı girişiminde bulunulmuştur. Üssümüzde herhangi bir hasar ve zaiyat meydana gelmemiştir. Üssümüzde gerekli fiziki tedbirler alınmıştır.” denildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından sosyal medyadan yapılan açıklamada ise “Diyarbakır’da bir askeri tesise 2 maket uçakla saldırı teşebbüsünde bulunulmuş, maket uçaklar etkisiz hale getirilmiştir. Herhangi bir zaiyat yoktur.” ifadeleri yer aldı.

Diyarbakır da askeri tesise saldırı #2

Diyarbakır da askeri tesise saldırı #3

Diyarbakır da askeri tesise saldırı #4

Diyarbakır da askeri tesise saldırı #5

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz