Diyarbakır’da 2 heykel kaldırıldı

0
272

Diyarbakır’da 2 heykel kaldırıldı

YENİLERİ YAPILACAK

Diyarbakır Havalimanı Yonca Kavşağı’na kentle özdeşleşmiş olan karpuz içindeki bebek, kadayıf ustası, hasır bilezik ve halay ekibi gibi figürlerin bulunduğu heykeller yerleştirildi.

“YAPICI ELEŞTİRİLER İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Heykellerin yerleştirilmesinin ardından sosyal medyada gündem oldu.

Yaşanan tartışmalar üzerine Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu’nun talimatı ile alana yerleştirilen karpuz içindeki bebek ile kadayıf ustası heykelleri bulundukları yerden kaldırıldı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, “Diyarbakır Havalimanı Yonca Kavşağı’nda yapılan çevre düzenlemesi kapsamında alana yerleştirilen iki maket hakkında yapılan eleştiriler, Diyarbakır Valimiz Münir Karaloğlu’nun talimatlarıyla belediyemizin ilgili birimleri tarafından değerlendirilmiş, yapılan değerlendirme sonucu maketler bulundukları yerden kaldırılmıştır. Maket yapımcısı, eleştirileri dikkate alacak şekilde ürünlerini yenileyecek ilgili birimlerin onayıyla belediyemize teslim edecektir.” denildi.

Diyarbakır’da 2 heykel kaldırıldı #1

Heykellere 4 milyon 412 bin 835 lira ödendiği iddiasının yalan ve iftira olduğu kaydedilen açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bazı basın yayın organları ve sosyal medya hesaplarının açıklamamız ve ulaşabildikleri kayıtlara rağmen maketlere 4 milyon 412 bin 835 ödendiği iddiası ise yalan ve iftiradır. Bu bedel 11 Mayıs 2021 tarihinde yaptığımız açıklamada ifade ettiğimiz üzere 170 bin metrekarelik alanda drenaj hatları, su depoları, çimlendirme, ağaçlandırma, çalı ekimi gibi işlerin tamamını içeren ihalenin tutarıdır. Söz konusu ihale açık ihale usulüyle yapılmış, canlı yayınlanmış ve en ekonomik teklifi veren firma tarafından üstlenilmiştir. Çalışmalar devam etmektedir. Duyarlılık ve yapıcı eleştirileri için Diyarbakır kamuoyuna teşekkür ediyoruz.”
Diyarbakır’da 2 heykel kaldırıldı #2

Diyarbakır’da 2 heykel kaldırıldı #3

Diyarbakır’da 2 heykel kaldırıldı #4

Diyarbakır’da 2 heykel kaldırıldı #5

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz