Diyarbakır anneleri: Evlatlarımıza kavuşacağız

0
72

Diyarbakır anneleri: Evlatlarımıza kavuşacağız

7 YILDIR HABER ALAMIYOR

Diyarbakır annelerinin, dağa kaçırılan çocuklarına kavuşmak için HDP İl Başkanlığı binası önünde başlattığı oturma eylemi sürüyor.

“DEVLETİMİZ YANIMIZDA VAR OLDUKÇA…”

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan ailelerin 3 Eylül 2019’da başlattığı evlat nöbeti, 828’inci gününde devam etti.

“SENİ KANDIRIYORLAR, TESLİM OL”

İzmir’den 7 yıl önce 19 yaşında kandırılarak dağa götürülen oğlu Abdulkadir için Tekirdağ’dan gelerek eylem yapan Esmer Kaman, evladından 7 yıldır haber alamadığını söyledi.

HUKUK FAKÜLTESİNDE OKURKEN KANDIRILIP DAĞA GÖTÜRÜLDÜ

Kaman, “Devletimize çok teşekkür ederim. Allah razı olsun. Onlar bizim arkamızda ve yanımızda var oldukça anne ve babalar olarak evlatlarımıza kavuşacağız.” dedi.

“EVLADIMI ONLAR İÇİN BÜYÜTMEDİM”

Diyarbakır anneleri: Evlatlarımıza kavuşacağız #1

“ETRAFINA BAK, HDP’Lİ VEKİLLERİN ÇOCUKLARI VAR MI”

Kaman ,oğluna seslenerek, “Oğlum dön. Seni kandırıyorlar. Korkma, devletimize, askerlerimize teslim ol. Dönenler ailelerine kavuştu. Sen de dön.” ifadelerini kullandı.

Van’ın Gürpınar ilçesinden gelerek oğlu Mikail’e kavuşmak için eylem yapan baba Yusuf Erdinç de oğlunun Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde okurken kandırılarak dağa götürüldüğünü belirtti.

Diyarbakır anneleri: Evlatlarımıza kavuşacağız #2

“HDP evladımı benden kopardı. Kalem yerine eline silah verdiler. Oğlumun peşini bırakmayacağım. Ölünceye kadar burayı terk etmeyeceğim. Evladımı onlar için büyütmedim. Oğlum avukat olacaktı.” diyen Erdinç, evladına kavuşana kadar eylemi sürdüreceğini aktardı.

Erdinç, oğluna güvenlik güçlerine teslim olması çağrısında bulunarak, “Oğlum etrafına bak, HDP’li vekillerin çocukları var mı? Senin elindeki kalemi kırdılar. Bu reva mıdır? Senin yerin Türkiye Cumhuriyeti’dir.” diye konuştu.

Diyarbakır anneleri: Evlatlarımıza kavuşacağız #3

Diyarbakır anneleri: Evlatlarımıza kavuşacağız #4

Diyarbakır anneleri: Evlatlarımıza kavuşacağız #5

Diyarbakır anneleri: Evlatlarımıza kavuşacağız #6

Diyarbakır anneleri: Evlatlarımıza kavuşacağız #7

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz