Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, pazartesi günü toplanacak

0
75

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, pazartesi günü toplanacak

KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ

Tüm dünyada etkisini sürdüren koronavirüse karşı alınan tedbirler ve virüsle mücadele kapsamında başlatılan çalışmalar sürüdürülüyor.

KABİNE TOPLANTISI SONRASI TEDBİRLERDE ESNEME BEKLENİYOR

Koronavirüse karşı geliştirilen çeşitli aşılarla her ülke, vatandaşlarını aşılayarak süreci en az zararla atlatmaya çalışıyor.

PAZAR GÜNÜ SÜREN YASAKLAR

Türkiye’de koronavirüsle mücadele kapsamında Bilim Kurulu ile ortak çalışmalarını sürdüren Sağlık Bakanlığı, aşılama takibi yanında vatandaşlar için birçok tedbir aldı.

MASKE ZORUNLULUĞU

Sokağa çıkma kısıtlamasından zorunlu maske kullanımına kadar alınan tedbirlerle vatandaşların sağlığını korumaya yönelik çalışmalar yürütüldü.

AŞILANMA SÜRECİ

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, pazartesi günü toplanacak #1

Aşının Türkiye’de daha yaygın yapılmaya başlanmasıyla birlikte esnetilen kısıtlamaların, pazartesi günü yapılacak olan Bakanlar Kurulu toplantısında daha da esnetilmesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, pazartesi günü toplanacak #2

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde toplanacak olan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin pazar günleri devam eden yasaklara ilişkin düzenleme yapması da bekleniyor.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, pazartesi günü toplanacak #3

Maske zorunluluğuna ilişkin de görüşmelerin yapılmasının beklendiği Kabine Toplantısı sonrasında yapılacak açıklamalar merakla beklenirken, hafta içi 22.00’de başlayan sokağa çıkma kısıtlamasının da 23.00’e ertelenmesi konu başlıkları arasında yer alacak.

Özellikle fiziksel mesafeye uyulan ve yeterli düzeyde havalandırmayla hijyeni sağlanan ortamlarda maskesiz durulmasına ilişkin görüşmelerin, toplantıda gündeme getirilmesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, pazartesi günü toplanacak #4

Uzmanlar, 50 milyon çift doz aşı ile toplumsal bağışıklığın kazanılacağını belirterek, aşılamada kırılan rekorun temmuz ayında bir rahatlama ile sonuçlanacağını aktarıyor.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, pazartesi günü toplanacak #5

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz