Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Akşener’e ‘Netanyahu benzetmesi’ tepkisi

0
139

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Akşener’e ‘Netanyahu benzetmesi’ tepkisi

“AKŞENER, FİLİSTİN’İN YERİNİ BİLMEYECEK KADAR ZAVALLI”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesinde düzenlenen “Kütüphane Söyleşileri” programında, Türkiye’nin farklı illerinden gençlerle bir araya geldi.

“40 YILINI BUNLARLA MÜCADELE EDEN ERDOĞAN’A SEN BUNU SÖYLEYEMEZSİN”

Erdoğan, Filistin konusunun sorulması üzerine, kendisini İsrail Başbakanı Netanyahu’ya benzeten İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e sert tepki gösterdi.

“FİLİSTİN’E YAPTIKLARIMIZDAN HABERİ YOK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Akşener’in Filistin’in haritada yerini bilmediğini belirterek, “Beni Netanyahu’ya ile aynı kefeye koyacak kadar ahlaksızlaşan bir siyasetçi var bizde. Netanyahu’yla bir araya gelmiş dahi değilim. Akşener, Filistin’in yerini bilmeyecek kadar zavallı. Utanmadan sıkılmadan beni Netanyahu ile aynı kefeye koyuyorlar. Netanyahu hiçbir zaman bizim dostumuz olmamıştır, olmayacaktır” dedi.

“NETANYAHU HİÇBİR ZAMAN DOSTUMUZ OLMADI, OLMAYACAK”

NE OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Meral Akşener’e yönelik açıklamalarının tamamı şöyle:

“Davos’ta İsrail’in başbakanına verdiğim cevabı tüm dünya biliyor. Bunlar çünkü çocukları, kadınları, yaşlıları katlederler, şehit ederler. ‘Siz busunuz’ dedim, Davos’ta söyledim, BMGK’da söyledim. Bunu söylemiş ve 40 yıllık siyasi hayatı bunlarla mücadele ederek geçmiş olan bir Erdoğan’a sen bunları söyleyemezsin. Bu senin ne haddinedir, ne de kimse sana bu fırsatı vermez.

Bugüne kadar Filistin’e T.C. Devleti’nin yapmış olduğu tüm destekler AK Parti dönemindedir. Hanımefendi, önce bunu bir öğren. Hastanelerine varıncaya kadar biz bunları yaptık, insani yardımları yaptık. Yapıyoruz ve yapacağız. Bunu de özellikle bilmesini isterim. Ama bunların öyle bir derdi yok.

Cumhurbaşkanı Erdoğan dan Akşener e  Netanyahu benzetmesi  tepkisi #1

Netanyahu hiçbir zaman dostumuz olmamıştır, olmayacaktır ve biz de Netanyahu’ya karşı bugüne kadar verdiğimiz mücadele neyse bundan sonra da aynı mücadeleyi vererek yolumuza devam edeceğiz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan dan Akşener e  Netanyahu benzetmesi  tepkisi #2

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı İsrail Başbakanı Netanyahu’ya benzetmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan dan Akşener e  Netanyahu benzetmesi  tepkisi #3

Cumhurbaşkanı Erdoğan dan Akşener e  Netanyahu benzetmesi  tepkisi #4

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz