Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mısır ile diplomatik temasları değerlendirdi

0
291

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mısır ile diplomatik temasları değerlendirdi

MISIR AÇIKLAMASI

Türkiye ve Mısır heyetlerinin Kahire’de yaptığı istikşafi nitelikli görüşmeler dün tamamlandı.

“TARİHTEN GELEN BİRLİKTELİĞİMİZİ YENİDEN KAZANMANIN GAYRETİ İÇERİSİNDEYİZ”

Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, “Görüşmeler samimi havada ve kapsamlı içerikte gerçekleştirilmiştir.” denildi.

“YUNAN HALKIYLA BİRLİKTE GÖRMEK BİZİ ÜZER”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazının ardından yaptığı açıklamada, Mısır ile diplomatik temasları değerlendirdi.

Mısır halkını Yunan halkıyla birlikte görmenin kendilerini üzecek bir gelişme olduğunu ifade eden Erdoğan, şunları söyledi:

“Mısır halkına yönelik tavrımız çok olumludur. Mısır halkıyla Türk milletinin tarihe dayalı olan bir birlikteliği vardır. Onun için de bir düşman kardeşler olarak değil, dost olarak Mısır halkıyla olan, tarihten gelen bu birlikteliğimizi yeniden kazanmanın, yeniden devam ettirmenin gayreti içerisindeyiz.

Daha önce de söylediğim gibi Mısır halkını zorla Yunan halkıyla birlikte görmek bizi üzer. Onlarla dayanışma içerisinde olduğunu görmek bizi üzer. Şimdi yeni süreç başladı. Bu süreç içerisinde önce istihbarat örgütlerimiz görüşmelere başladılar. Daha sonra Dışişleri Bakanlığı teşkilatımızın mensupları başladı. Bunu genişleterek, geliştirerek devam ettireceğiz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mısır ile diplomatik temasları değerlendirdi #1

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mısır ile diplomatik temasları değerlendirdi #2

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz