Cumhurbaşkanı Erdoğan Merkel’le görüştü


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Şansölyesi Merkel’le görüştü.

GÖRÜŞME 1 SAAT SÜRDÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan Merkel'le görüştü

ERDOĞAN’A COŞKULU KARŞILAMA

Cumhurbaşkanın eşi Emine Erdoğan ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, heyetin kaldığı otele geçti.

EMİNE ERDOĞAN’A SEVGİ GÖSTERİSİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan Merkel'le görüştü

Bu sırada Hamburg’da yaşayan Türk vatandaşlarının Recep Tayyip Erdoğan lehine sloganı atması üzerine, heyettekiler taraftarlarına yönelerek onları selamladı.

Alman polisinin üst düzeyde güvenlik önlemi aldığı görüldü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Merkel'le görüştü

Kempinski Atlantik Otel’de gerçekleşen basına kapalı görüşme TSİ 21.36’da başlamıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Almanya Başbakanı Merkel’in görüşmesi 1 saat sürdü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Merkel'le görüştü

Görüşmede, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da hazır bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Merkel'le görüştü

Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi’ne katılmak üzere geldiği Hamburg’da, Almanya Başbakanı Angela Merkel’i kabulünün hemen sonrasında konaklayacağı Sofitel Otel’e geldi.

Burada kendisini bekleyen Türk vatandaşlarca coşkulu şekilde karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kalabalığı el sallayarak selamladı.

Otelin önünde bekleyen gurbetçiler bir süre, “Avrupa duy sesimizi, işte bu reisin ayak sesleri”, “Dik dur eğilme, bu millet seninle”, “Recep Tayyip Erdoğan” şeklinde slogan attı.

Alman polisinin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kaldığı otelin çevresinde ve helikopterlerle geniş güvenlik önlemi aldığı görüldü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Merkel'le görüştü

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile görüşmeye geçtiği sırada eşi Emine Erdoğan da Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker ile Hamburg’da konaklayacakları otele geldi.

Otelin çevresinde bekleyen gurbetçi vatandaşlar, Emine Erdoğan’ı sloganlar ve sevgi gösterisiyle karşıladı.

Gurbetçi vatandaşlar, “Recep Tayyip Erdoğan, “Hoşgeldiniz”, “Kırmızı-beyaz” şeklinde slogan attı.

Emine Erdoğan da vatandaşları selamlamak üzere yanlarına gitti. Bu sırada vatandaşların, “Reis nerede?” sorusuna Emine Erdoğan, “Bir saat sonra gelecek.” karşılığını verdi.